Diş Şeklinde Bozukluk

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş Şeklinde Bozukluk ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >>myworld<<
  Usta Üye
  Reklam

  Diş Şeklinde Bozukluk

  Reklam  Diş Şeklinde Bozukluk

  Forum Alev
  Diş Şeklinde Bozukluk
  Kırık dişler; ışınlı dolgu ile restore edilir. Bu restorasyonun pinler ( ufak çiviler ) ile daha sağlam olması sağlanabilir. Yine de yeteri kadar dayanıklılık sağlanamazsa porselen kron ile kaplanması gerekebilir.
  Dişlerin yüzeyindeki düzgün olmayan alanlar; ışınlı dolgu ile restore edilir. Bu seçenek tatmin edici olmazsa son seçenek olarak porselen kron yapılır.
  Kötü görünümlü, eski, metal ( amalgam ) dolgular; ışınlı dolgular ile değiştirilebilir. Daha önceleri ışınlı dolguların sağlamlık açısından yeterince tatmin edici olmaması nedeniyle metal ( amalgam ) dolgular tercih edilmekteydi. Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesiyle içeriğinde porselen partikülleri bulunan yeni nesil ışınlı dolguların ( porselen ile modifiye edilmiş kompozitlerin ) kullanılmasına başlanmış ve metal dolgulara yakın bir sağlamlıkta oldukları saptanmıştır.
  Kötü görünümlü kron-köprüler; genellikle eski plastik ( akrilik ) olanlardır. Plastik kaplamalı kronlar daha kolay aşınır ve renk değiştirir.Bunların hem daha estetik hemde daha hijyenik olan porselen kronlar ile değiştirilmesi önerilir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Diş Şeklinde Bozukluk

  Reklam  Çocukluk dönemlerinde diş çıkartırken şekil olarak bozuk ve eğri olanların zaman içinde diş teli kullanmaları bu eğriliklerin giderilmesini sağlamaktadır.Fakat pahalı olan bir uygulama olduğu için fakir insanların pek yapamadığı bir tedavi şeklidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi