Diş İpi Kullanımı

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş İpi Kullanımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Diş İpi Kullanımı

  Reklam  Diş İpi Kullanımı

  Forum Alev
  Dis ipi, dis aralarinda kalan yiyecek artiklarinin uzaklastirilmasi açisindan çok yararli bir araçtir. Çok küçük yaslardan baslanarak uygun dis firçalama ve dis ipi kullanma tekniklerinin ögrenilmesi gerekmektedir.

  Disler firçalandiktan sonra dis ve dis eti çizgisi ile disler arasinda kalan yemek artiklarinin temizlenmesi için dis ipi kullanilir. Bu artiklar en önemli çürük nedenlerindendir.

  1. Otuz santimetre kadar dis ipi alinir. Dis ipinin bir bölümü bir elin orta parmagina diger ucu da diger elin orta parmagina dolanir. Ipin bir bölümü ortada kalmalidir.

  2. Ortada kalan ip bölümü isaret parmagi ile geriye dogru itilir.Ip, disler arasindan geçirilir. Bu hareket sirasinda sert olunmamalidir. Ip dis etine kadar indirildikten sonra agiz bosluguna dogru dis aralarini siyiracak biçimde indirilir. Bu sirada dis etinin kesilmemesine özen gösterilmelidir.

  3. Ayni uygulama diger bir parça ip alinarak alt disler için de tekrarlanir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Diş İpi Kullanımı

  Reklam  İnsanların diş iplerini kullanma alışkanlıkları pek yoktur.Fakat diş ipleri mutlaka en az haftada bir de olsa kullanılması gerekir.Diş aralarında kalan besin parçacıklarının tam olarak temizlenmesi ancak ip ile olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi