Diş Şişliği Durumunda Yapılması Gerekenler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Diş Şişliği Durumunda Yapılması Gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Diş Şişliği Durumunda Yapılması Gerekenler

  Reklam  Diş Şişliği Durumunda Yapılması Gerekenler

  Forum Alev
  Diş sorunlarındaki şişlik, kesinlikle ve kesinlikle iltabi ve enfektif bir durumun söz konusu olduğunun göstergesidir. Bu durum çok ciddiye alınmalıdır. Kesinlikle basit önlemlerle geçiştirilmeye çalışılmamalı, çok kısa bir süre içerisinde profesyonel bir şekilde tedavi edilmelidir.

  Apse varlığında şişlik varlığında ilk başvurduğumuz yöntem antibiyotik kullanmaktır. Ama bu ancak doktor tavsiyesiyle yapılırsa uygun olur. Çünkü antibiyotiklerin hepsinin etki mekanizması farklıdır. Kişilerin antibiyotiklere vermiş olduğu cevap farklıdır ve alerjik durumlar bakımından bilinçsiz antibiyotik kullanımı oldukça tehlikelidir.

  Eğer dişinizde şişlik varsa, apse varsa, bunları dindirmenin en basit yöntemi yine bir ağrı kesici almaktır. Bölgenin temizlenmesi, tuzlu suyla çalkalama, bölgeye soğuk kompres uygulama, bunlar hem şişliği azaltacaktır, hem de ağrıyı biraz olsun rahatlatacaktır.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Diş Şişliği Durumunda Yapılması Gerekenler

  Reklam  Dişlerin zaman zaman iltihaplanması durumunda dişlerin şişmesi antibiyotik kullanımını gerektirmektedir.Doktorların vereceği ilaçların ve tavsiyelerin yerine getirilmesi buna çözüm olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi