Stres Ağız ve Damak Yaralarına Sebep Olabilir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Stres Ağız ve Damak Yaralarına Sebep Olabilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Stres Ağız ve Damak Yaralarına Sebep Olabilir

  Reklam  Stres Ağız ve Damak Yaralarına Sebep Olabilir

  Forum Alev
  Psikolojik nedenler ağız yaralarına sebep oluyor
  Uzmanlar, birçok nedeni olan ve yumuşak dokulara yerleşmeyi seven ağız kenarı yaraları, dudak yaraları, damak yaraları, dil yaraları ve yanak içlerindeki yaraların psikolojik nedenlere bağlı olarak da oluşabileceğini belirtiyor.

  En sık rastlanan ve tekrarlayan ağız yaraları uçuklar ve aftlar. Aftın oluşma nedeninin belirlenmesi için çeşitli araştırmalar yapılsa da bugüne kadar kesin bir neden ortaya konulamadı.

  Başlıca nedeni stres olan aft, vücudun dirençsiz kaldığı dönemlerde sıkça ortaya çıkıyor.

  Psikolojik nedenlerin afta neden olması sıklıkla görülen bir durum. Kadınlarda özellikle adet öncesi gerginlik sendromlarında sıklıkla aft oluştuğu görülüyor.

  Isırma, çarpma veya ağız içi operasyonlarından sonra da aft oluşabiliyor. Bunların dışında asidik maddeler de aft oluşumuna neden olabilir.

  Yoğun C vitamini içeren besinlerin aft oluşumuna neden olabileceği araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Tuzlu gıdalar, asitli içecekler, sigara, baharatlı yiyecekler de afta neden olabilir.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Stres Ağız ve Damak Yaralarına Sebep Olabilir

  Reklam  İnsanların hastalıklarına neden olan duumların hepsinde stres ön plandadır.Bu nednele ilk önce kendi ruh halimizi düzeltmek ve ondan sonra tedavi olmak gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi