Çocuklarda Diş Fırçalama - Çocuklar İçin Fırçamala Teknikleri - Çocukların Diş Sorunları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Ağız ve Diş Sağlığı Bölümünden Çocuklarda Diş Fırçalama - Çocuklar İçin Fırçamala Teknikleri - Çocukların Diş Sorunları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Google
  Üye
  Reklam

  Çocuklarda Diş Fırçalama - Çocuklar İçin Fırçamala Teknikleri - Çocukların Diş Sorunları

  Reklam  Çocuklarda Diş Fırçalama - Çocuklar İçin Fırçamala Teknikleri - Çocukların Diş Sorunları

  Forum Alev
  Çocuklarda Diş Fırçalama - Çocuklar İçin Fırçamala Teknikleri - Çocukların Diş Sorunları  Bebek 6-8 aylıkken, (yani ilk dişler ağızda göründüğünde) temizleme işlemi başlamalıdır.

  Sabah kahvaltısı sonrası ve gece yatmadan önce dişleri (en azından çiğneme yüzeylerini) temiz bir tülbent ya da gazlı bezi ıslatarak silmek, temizlemek yerinde olur. Diş fırçası kullanımına ise çocuğun arka dişlerinin çıkmasından sonra (ortalama 2,5 - 3 yaşında ) başlanması uygundur.

  Okul öncesi çocuklarda diş fırçalama için bir teknik uygulatmak çok zordur. Bu yaşlarda önemli olan, çocuğa diş fırçalama alışkanlığı kazandırmaktır. Çocuklar diş fırçalarken çoğu zaman dişlerin görünen ya da kolay ulaşılan yüzlerini fırçalar. Oysa çürüklerin önlenmesi için dişlerin ara yüzleri ve çiğneyici yüzeylerini çok daha iyi temizlemek gerekir. Bu nedenle fırçalamadan sonra Anne-Babanın kontrolü iyi olur.


  Dt. Ceyda Uysal Diş Hekimliği 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Çocuklarda Diş Fırçalama - Çocuklar İçin Fırçamala Teknikleri - Çocukların Diş Sorunları

  Reklam  Çocukların kullanacağı diş fırçası ve macunların dikkatle seçilmesi gerekmektedir.Yumuşak diş fırçaları kullanılması gerekir.Çocukların dişlerini fırçalama alışkanlıklarını kazandırmak gerekir.+ Yorum Gönder
çocuklarda diş fırçalama tekniği
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi