Kozan’ın Yolları

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Akdeniz Bölgesi Bölümünden Kozan’ın Yolları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Kozan’ın Yolları

  Reklam  Kozan’ın Yolları

  Forum Alev
  Kozan, İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan Toroslar’ın iki koldan geçit verdiği alana kurulmuştur.
  Kozan’ı en kısa mesafeden iç bölgelere bağlayacak Kozan- Mansurlu-Yahyalı-Kayseri Devlet Karayolu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilmiş, çalışmalar başlamış, yolun kısa bir bölümü yapılarak hizmete açılmış, ariyet ocağındaki değişiklik ve yapılması zorunlu ripajlar nedeniyle ihale konusu işin % 85 keşif artışıyla tamamlanabileceği anlaşılmıştır. Bu yol Kozan için çok büyük ekonomik değere sahiptir. Yol tamamen açıldığında Çukurova ve İç bölgelerin gidiş-gelişi bu güzergahtan sağlanacak, bölgemize ciddi oranda hareket gelecektir.
  Yine bir diğer güzergah Kozan-Feke arasında bulunan Akkaya mevkiinde yol genişletme çalışmalarına başlanmıştır.
  Horzum mevkiinde 19-25 km’ler arası yol genişletme ve toprak işleri bitmiş, üst yapı için çalışmalar devam etmektedir.
  Kozan Çevre Yolu (2-8km) toprak işleri sanat yapıları ve üst yapı yapım ve onarım işi 2008 yılında bitirilerek trafiğe açılması hedeflenmiştir. Alt yapı çalışmaları bitmek üzeredir. Batı geçiş çevre yolunun üzerinde bulunan köprü yapılmıştır.
  Adana-Kozan arasının duble yol olması için görüşmeler devam etmektedir.
  Kozan-Baraj arası duble yolu çalışmaları devam etmekte Baraj yolu bitirildiğinde Kozan için önemli bir mesire alanı olacağında şüphe yoktur.
 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Kozan’ın Yolları

  Reklam  kozan iç anadolu ile akdenizi bağlayan köprü konumunda bir yerdedir son dönemde yapılan yol çalışmaları karadeniz akdeniz güzergahınıda bağlamaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi