Mardan Palace Otel Antalya

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Akdeniz Bölgesi Bölümünden Mardan Palace Otel Antalya ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ÆSiя
  Özel Üye
  Reklam

  Mardan Palace Otel Antalya

  Reklam  Mardan Palace Otel Antalya

  Forum Alev
  Mardan Palace Otel Antalya

  Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov'un Antalya Kundu'da inşa ettirdiği Mardan Palace Antalya Oteli, 23 Mayıs gecesi düzenlenecek törenle açılacak.

  ''Dünyanın konuştuğu otel'' olarak gündeme giren ve 1.2 milyar dolara mal olduğu bildirilen Mardan Palace Antalya Oteli, 24 bin metrekarelik dev havuzu, antika koltukları, dev kral daireleri, birbirinden ilginç yapıları ile lüks ve ihtişamda dünyanın sayılı otelleri arasına girdi.  Otelde standart üstü, 60-70 metrekare arasında 271 oda, 62 üst düzey büyük oda, 16 Dolmabahçe odası (İkisi özürlü odası), 38 Türk hamamlı oda, 41 dubleks oda, 82 junior süit, 4 kral dairesi, 2 adet özel havuzlu 600'er metrekarelik süit, 44 bahçe süiti (16'sı 170'er metrekare, 28'i 85 metrekarelik) odalar bulunuyor.

  Dolmabahçe Sarayını andıran otelde 16 restoran, 32 bar ve 24 bin metrekarelik havuz bulunuyor. İstanbul Boğazı şeklinde inşa edilen havuz bu büyüklüğü ile dünyanın en büyük havuzları arasına girdi. Havuzun Avrupa yakasını temsil eden kıyısındaki binalar Ortaköy, Arnavutköy, Asya yakasındaki binalar ise Kuleli Askeri Lisesi ve klasik Türk evlerinin mimari özelliklerini taşıyor. Avrupa ile Anadolu yakası arasındaki ulaşım saltanat kayıklarıyla yapılacak. Oteli çevreleyen kanallarda bulunacak kayıklar Beşiktaş, Moda, Haydarpaşa benzeri restoran iskelelere yanaşacak.
  KIZ KULESİNİN BİRE BİR ÖRNEĞİ YAPILDI


  Havuzun en iddialı restoranı ise tam ortasındaki Kız Kulesi şeklinde tasarlanan balık restoran. Bu restoranın etrafı 80 metre uzunluğunda bir akvaryumla çevrelendi. Kız Kulesi içindeki restoranda yemek yiyenler akvaryumdaki balıkları ve balıklarla birlikte yüzenleri görebiliyor. 80 metre uzunluğundaki dev akvaryumla çevrelenen Kız Kulesinin birebir benzeri olan balık restoran, otelin en ilgi çekici mekanlarından biri oldu.

  Mardan Palace Antalya Otelinin lobisine Dolmabahçe Sarayı'nın altın yazmalı el işlemeleri, tavan süsleri, sarayın girişindeki altın varaklı büyük merdivenin benzerleri konuldu.

  Otelde ayrıca İstanbul Boğazı şeklindeki havuzun iki yakasını birleştiren bir köprü bulunuyor. Köprü Leonardo Da Vinci'nin Galata Köprüsü için çizdiği projeye göre yapıldı.
  EN UCUZ 485, EN PAHALI 16 BİN AVRO


  Mardan Palace Antalya Oteli Genel Müdürü Cumhur Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otelde her şey dahil sisteminin uygulanacağını bildirdi. Özen şu bilgileri verdi:

  ''Otelde oda-kahvaltı veya yarım pansiyon uygulaması yapılacak. Otelimizdeki odaların fiyatları yaz aylarında 485 Avro ile 16 Bin Avro arasında değişecek. Mardan Palace otelini, Akdeniz'de herkes tarafından uğranılması gereken bir yer haline getirmek istiyoruz. Nasıl ki Akdeniz'e giden herkes Fransa'nın güneyindeki Nice'e uğramak istiyorsa, bundan sonra Mardan Palace'e uğrama ihtiyacı hissetmesini arzu ediyoruz.''
  The Times gazetesi dünkü sayısısında Antalya’da Haziran ayında açılacak Azeri milyarder Telman İsmailov tarafından yaptırılan 1.4 milyar dolarlık otele yer verdi. Yatırım tutarı için “1.4 milyar dolar, (şaka değil gerçek” ifadesi kullanan gazete, otelin Avrupa’nın en lüks oteli olacağını yazdı.

  Haberde “Sovyet Barbie’lerinin düğün keklerine” benzetilen otelin pek çok bölümünde altın kaplama kullanıldığına yer verildi. Restoranlarda kullanılan tabakların Hermes’ten olduğu ve sadece tabak takımlarına 1.35 milyon dolar harcandığı belirtildi. Otel önündeki plaja Mısırdan 9 bin ton altın rengi kum getirildiğine de yer verilen haberde suit fiyatlarının ise 13 bin sterline kadar çıktığı belirtildi.
  Ötelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin olan Château Lafite Rothschild’in 1996 şaraplarının bulunduğuna yer veriliyor. Haberde oteldeki görevlilerin Burj el Arab’ın beyaz eldivenli aşırı titiz ya da Emirates Palace’ın robotik fügürlerle hareket eden görevlilerinin aksine insanın gözünün içine bakarak servis ettiğinden bahsedildi.

  Avrupanin En Pahali Oteli  Avrupa'nın en lüks oteli Antalya'da

  Azeri işadamı tarafından yaptırılan otel, 1.4 milyar dolara mal oldu. Altın ve kristaller kullanılan otel için Mısır'dan da kum getirildi...
  The times, "1.4 milyar dolar, (şaka değil gerçek)" ifadesini kullandı.

  Otelin Avrupa'nın en lüks oteli olacağını yazan Times, pek çok bölümde altın kaplama kullanıldığını, restoranlarda kullanılan tabakların Hermes'ten olduğunu ve sadece tabak takımlarına 1.35 milyon dolar harcandığı belirtti.
  Otel önündeki plaja Mısırdan 9 bin ton altın rengi kum getirildiğine de yer verilen haberde suit fiyatlarının ise 13 bin sterline kadar çıktığı belirtildi.

  Ötelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin olan Château Lafite Rothschild'in 1996 şaraplarının bulunduğuna yer veriliyor.

  Mardan Palace'ın resmi açılışının 1 Haziran'da yapılması bekleniyor.

  EN PAHALI OTEL

  - 10 bin m2 altın
  - 500 bin kristal
  - 23 bin m2 İtalyan mermeri
  - 1.35 milyon $'a Hermes tabakları
  - Akvaryumda 2 bin 400 balık yaşıyor
 2. 2
  ADVİE
  Bayan Üye

  Cevap: Mardan Palace Otel Antalya

  Reklam  Mardan Palace Otel Antalyada bulunuyor toplam masraf 1,4 milyar dolar paraya bakarmısınız :) altü üstü bir otel sit fiyatları 13 bin sterlin civarında olan otel fazlasıyla lüx bir mekan+ Yorum Gönder
antalya altın kaplamalı otel,  antalyada altın kaplamalı otel,  antalya altın kaplama otel,  altın kaplama otel antalya,  dünyanın en lüks oteli
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi