Antalya - Akseki İlçesi

+ Yorum Gönder
Şehir ve İlçeler ve Akdeniz Bölgesi Bölümünden Antalya - Akseki İlçesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ÆSiя
  Özel Üye
  Reklam

  Antalya - Akseki İlçesi

  Reklam  Antalya - Akseki İlçesi

  Forum Alev
  Antalya - Akseki İlçesi


  Alanya'dan sonra Antalya ilinin en eski ilçesi olan Akseki Torosların yapısına uygun engebeli ve dağlık bir görünüme sahiptir. Antalya ili ve çevresinde son yıllarda görülen turizm alanındaki gelişmelere paralel olarak, Akseki ilçesinde turizm faaliyetleri gelişmektedir. Avcıların ve turistlerin uğrak yeri olan Akseki, 'Kardelen Çiçeği' nin ana yurdudur. Kış aylarında Kardelen Çiçeğini görmek için yerli ve yabancı turistler ilçeyi ziyaret eder.
  Giden Gelmez Dağları, dağ keçisi koruma ve av sahası avcıların ücretli olarak devamlı avlanacağı yer olup, Sinan hoca ve Gümüşdamla köylerinde kurulan alabalık üretme tesisleri avcıların ve turistlerin uğrak yerleri arasındadır.
  Göktepe Yaylası, Çimi Yaylası, Irmak Vadisi son aylarda keşfedilen 340 metre derinliğindeki Bucakalan Mağarası, ilçe merkezindeki Ulu Camii ve Medresesi Akseki'nin görülmeye değer diğer eserlerdir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Antalya - Akseki İlçesi

  Reklam  Antalya'nın en eski ilçeleri arasında yer almaktadır.Dağlık bir yeryüzü şekillerine sahip olan bölgede daha çok avcılık sporu ve turizmi yapılmaktadır.Turistlerin bir çoğu doğal güzellikler ve av için ilçeye geliyorlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi