Tatlı Su Balıkları

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
Hayvanlar Alemi ve Akvaryum Dünyası Bölümünden Tatlı Su Balıkları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 49
  lonely_life
  Usta Üye
  Reklam

  --->: Tatlı Su Balıkları

  Reklam  AYNALI SAZAN

  baq valla bunu merak ediyodum ama aramaya vakit olmuyodu saol biligi için


  Bu Konu --->: Tatlı Su Balıkları Başlığı Altındadır

 2. 50
  Gönülce
  Özel Üye
  YILAN BALIĞI

  Erkekleri 35-50 cm, dişileri 45-100 cm. olabilen hem tatlı, hem de tuzlu sularda yayılış gösteren bir balıktır. Doğumu ve 3 yıllık gelişmesinden sonra tatlı sulara girer. 8-20 yıl buralarda kaldıktan sonra tekrar üremek için Atlas Okyanusunda Sargossa denizine yönlenirler. Burada 70-100C sularda yaklaşık 1.000-3.000 m. derinlerde milyonlarca yumurta dökerler. Dönüşü başarabilen yavrular tekrar acısu bölgelerine gelirler. Yırtıcı ve obur bir canlıdır. Yumuşakça, kabuklular ve balıklarla beslenir. Etinin lezzeti yanında yetiştirmeye uygunluğu ile ekonomik değeri çok yüksektir.


 3. 51
  Gönülce
  Özel Üye
  İNCİ BALIĞI

  Pullarından yapay inci yapılması ismini verir. Ülkemizde çeşitli türleri yaşar. Boyları 15-20 cm. olur. Manyas ve Ulubat göllerinde bolca bulunur. Planktonlar, kurtlari böcek larvaları ve su yüzeyindeki sinekleri yakalayarak beslenir. Nisan - Mayıs arası üreyip yapışkan yumurtalarını nehirlerin giriş veya çıkışındaki kıyıların kumluklarına bırakır. Eti lezzetli sayılır. Bölgesel değerlenir. Orta Anadolu'da Gökçe, Van çevresinde Darah ismiyle anılır.


 4. 52
  bynbzkrt
  Yeni Üye
  Bende besliyorum çöp,mürakkeb vatos,bi kaç daha var ama cinslerını bılmıorum turucnu onalarda yavrularıda oldu ıkı tane sağ kaldı onlarda kocaman oldu yavrularım:)

 5. 53
  alicanavar
  Özel Üye
  Gerçekten güncel bir konuda araştırma yapmışsın. Eline sağlık. Benim Türkiye Beşeri ve Ekonomik Coğrafya dersimde elimde öğrencilerime "Akarsu ve Kültür Balıkçılığı" konusu geldiğinde aktarabileceğim iyi bir envanter oldu.
  Allah razı olsun + rep

 6. 54
  gkmbo
  Emekli
  bunlar ne beee [Edit] çıkardınız??

 7. 55
  burak026
  Yeni Üye
  teşekkürler.........

  ben moli üretimi yapıcamda moli yavrularına nasıl bakmam gerekiyor ???:D


  teşekkürler...

  moli ile lepistes çiftleşirmi

  arkadaşlar aranızda 3 sene moli beslemiş olan varmı?????

 8. 56
  mmtmmt
  Yeni Üye
  eğer yavru üretimi yapacaksan mutlaka ayrı bol bitkili küçük bir akvaryumun olmalı.hamile dişiyi buraya koymalısın.çünkü ana tankta mutlaka diğer balıklar yavruları yiyecektir. doğum gerçekleştikten sonra anaçı alıp ana tanka alabilirsin.( sıcaklığı 27-28 derece yapmak doğumu kolaştıracaktır.)yavrular doğduktan sonra ilk gün yem vermeyebilirsin. yavruların doğum kesesi sayesinde besleneceklerdir.diğer zamanlarda çok ufalanmış yemleri verebilirsin. artemia verirsen daha hızlı gelişeceklerdir.1-2 aylık olduklarında ana tanka atabilirsin.

  moli ile lepistes çiftleşmezler.ama moli ile kılıçkuyruk çiftleşebillirler.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi