Açıklamalı resimli ve şemalı örgü kolsuz sarı bluz yapımı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Açıklamalı resimli ve şemalı örgü kolsuz sarı bluz yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Açıklamalı resimli ve şemalı örgü kolsuz sarı bluz yapımı

  Reklam  Açıklamalı resimli ve şemalı örgü kolsuz sarı bluz yapımı

  Forum Alev
  Açıklamalı resimli ve şemalı örgü kolsuz sarı bluz yapımı

  kolsuz-sari-bluz-yapimi.jpg

  KOLSUZ SARI BLUZ Uygulama
  Malzemeler
  ANCHOR “Flash” El Örgü ipliği Renk no: 003 sarı 3.5 numara örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  Haraşo örgü, düz örgü, ters örgü.
  Arka: Şişe 88 ilmek atın. 4 sıra haro-şa örün. Ön parçadaki işlemleri kol-tuğa kadar uygulayın. Koltuğu 5-2-1-1 kesin. Haroşadan sonra 50 cm. olunca arka yakayı 3-4-24-4-3, omuzları da 3 kerede keserek bitirin. Omuz ve yan dikişleri dikin. Kol ve yaka kenarlarını tığ oyası yaparak bi-tirin.
  Ön: 3.5 numara şişle 94 ilmek atın, 4 sıra haroşa örün. Sonraki sıralarda;
  1. sıra: Yüzden 4 ilmek düz örün, 1 şişe dolayın, 1 ilmek düz örün, 1 şişe dolayın, 1 ilmek düz örün, 1 şişe do-layın, 4 ilmek düz örün… bu işlemi tekrarlayarak sıra sonuna kadar örün.
  2. sıra: Tersten 4 ilmeği ters örün, şişe doladığınız ilmeği şişten çıkarın, yanındaki ilmeği örmeden alın, şişe doladığınız ilmeği şişten çıkarın, ya-nındaki ilmeği örmeden alın, şişe do-ladığınız ilmeği şişten çıkarın, 4 ilmeği ters örün… Bu işlemleri tekrarla-yarak sıra sonuna kadar örün.
  3. sıra: 2 ilmek düz örün, * 3 ilmeği şişten çıkarın, 3-1-2 sırasıyla şişe geçirin, tek tek örün. 3 ilmeği şişten çıkarın; 1-3-2 sırasıyla şişe geçirin tek tek örün.* Yıldız arasındaki işlem-leri tekrarlayarak sırayı tamamlayın.
  4. sıra: Tüm ilmekleri ters örerek sı-rayı tamamlayın.
  Bu şekilde (haroşa ördüğünüz sıra-lardan sonraki ) 1., 2., 3., 4. sıraları tekrarlayarak 34 cm. oluncaya kadar örün. Sonraki sırada tam ortadaki 1 ilmeği kesin, geri dönün, (Diğer tara-fı beklemeye alın) örün. Yaka tarafın-dan her 2 sırada 1 ilmek keserek (10 kez) örgüye devam edin. Bu arada yaka kesiminin 4. sırasında 6-3-2-1-1 şeklinde koltuğu kesin. Toplam 10 ilmek kestikten sonra, 4 sırada 1 il-mek keserek omuz için 19 ilmek ka-lıncaya kadar örgüye devam edin. Omuzu 3 kerede keserek bitirin. Beklemeye aldığınız diğer tarafı da aynı şekilde örerek tamamlayın.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Açıklamalı resimli ve şemalı örgü kolsuz sarı bluz yapımı

  Reklam  artık örgü modelleri okadar ustaca yapılıyor ki istenilirse spor istenilirse abiye bir kıyafette de kullanılabiliyor bu tür bluzlar sade olmalarının yanında şık ve düzgün bir kıyafet olarakta her ortamda giyilebiliyor+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi