Anlatımlı el örgü güzel bayan yazlık bluz tarifi

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Anlatımlı el örgü güzel bayan yazlık bluz tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Anlatımlı el örgü güzel bayan yazlık bluz tarifi

  Reklam  Anlatımlı el örgü güzel bayan yazlık bluz tarifi

  Forum Alev
  Anlatımlı el örgü güzel bayan yazlık bluz tarifi

  yazlik-bluz-tarifi.jpg

  Malzemeler
  ANCHOR “Fantastik”
  El Örgü ipliği Renk no: 401 krem, 442 fıstık yeşili 5 numara tığ
  Kullanılan örgüler:
  Dolgu trabzan
  YAZLIK BLUZ
  Uygulama
  Arka/Ön: Yeşil Fantastik ile 82 zin-cir çekin. Sarı renk ile 82 dolgu trab-zan yapın. Üzerine yeşil renk ile 82 dolgu trabzan yapın. Üzerine sarı renk ile 81 dolgu trabzan yapın. Son-raki sırada, motifleri yapmaya başla-yın.
  1. sıra: 3 zincir çekin, yanına 3 dol-gu trabzan yapın. 2 dolgu trabzan atlayın, 3. trabzanın üzerine 1 trab-zan yapın, 4 zincir çekin, aynı deliğe batın, 3 kerede çekin… sıra başından itibaren işlemleri tekrarlayarak sırayı tamamlayın.
  2. sıra: 3 zincir çekin, 1 trabzan ya-pın. 2 zincir çekin, üçgenin içine 5 dolgu trabzan yapın, 4 zincir çekin, alttaki dolgu trabzanın ortasına ba-tın, 4 zincir çekin, 2. üçgenin içine 5 dolgu trabzan yapın, sırayı tamamla-yın.
  3. sıra: 2. sırayı aynen uygulayın. (Üçgen içindeki trabzanların üstüne aynı sayıda trabzan yaparak)
  4. sıra: 6 zincir çekin, 5′li dolgu trabzanın başına batın. 6 zincir çe-kin, sonuna batın… tekrarlayarak sı-rayı tamamlayın.
  5. sıra: 2. ve 3. sıraları uygulayın. (Üçgenlerin içini doldurmaya dikkat ederek) Yaka kol oyuntularına dikkat ederek örgüyü tamamlayın.
  Kol: 50 zincir çekin. Renklere dikkat ederek 3 sıra dolgu trabzan yapın. Üzerine 5 motif örün. Koltuğa kadar kol altından arttırarak 7 motif olacak şekilde örün. Kol şeklini vererek ör-güye devam edin. Kol boyu 45 cm. olunca kapatın.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Anlatımlı el örgü güzel bayan yazlık bluz tarifi

  Reklam  Bluzun büyük bir bölümü dolgu trabzan işleme modeli ile yapılmış bir örnek. Yan taraflarında yırtmaç yapılarak bluza farklı bir şekil katılmıştır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi