Anlatımlı baharlık el örgü gri mor bluz tarifi

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Anlatımlı baharlık el örgü gri mor bluz tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Anlatımlı baharlık el örgü gri mor bluz tarifi

  Reklam  Anlatımlı baharlık el örgü gri mor bluz tarifi

  Forum Alev
  Anlatımlı baharlık el örgü gri mor bluz tarifi

  orgu-gri-mor-bluz-tarifi.jpg

  Malzemeler
  ANCHOR “Flash” El Örgü İpliği Renk no: 8 gri mor
  5.5 numara örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  Düz örgü, ters örgü, ajur
  Uygulama
  Arka-Ön: Şişe 76 ilmek atın, 2 sıra haroşa örün. 5 sıra düz örgü örün, 5 sıra ters örgü örün. 13. sıra: Sıra sonuna kadar 2 ilme-ği ters olarak birlikte alın, şiş üzerine 1 ilmek dolayın, 2 ilmeği ters olarak birlikte alın, şiş üzerine 1 ilmek dola-yın… Bu şekilde ajur uygulayarak sı-rayı tamamlayın.
  Sonraki sıralarda 5 sıra yüz, 5 sıra
  ters, 1 sıra ajur……şeklinde 6. ajur
  sırası oluncaya kadar örün. 6. ajur sı-rasını ördükten sonra örgüyü orta-dan ikiye ayırın. Diğer tarafı bekle-meye alın.
  1. sıra: 38 ilmekten sağ robayı ha-roşa örün, yaka kısmına gelen tarafı 5 ilmek kala örmeden geri dönün. Sonraki sırada daha önceki sırada örmediğiniz 5 ilmeği de örerek sırayı tamamlayın. Bu iki sırayı tekrarlaya-rak 55 sıra haroşa örün, kapatın. Önün diğer tarafını da örün. Aynı şe-kilde arkayı da örün. Bitirme: Yan dikişleri robanın alt ta-rafındaki 10 sıra haroşa örgüden iti-baren aşağıya kadar dikin. Roba bağcıkları: 150 ilmek atın ve 5 sıra haraşo örün kapatın. (2 tane örün.) Yaka çevresindeki bağcıklar için 200 ilmek atın, 3 sıra haroşa örün, kapatın. (2 tane örün.) 150 ilmek atarak hazırladığınız bağ-cıkların birini ön bedendeki ajurların arasından, diğerini de arka bedende-ki ajurların arasından geçirin ve yan-lardan fiyonk yaparak bağlayın. 200 ilmekten hazırladığınız bağcıkları da ayrı ayrı yaka çevresine (5 ilmek haraşonın örülmemiş sırasında mey-dana gelen deliklerden) ön ortasın-dan arka ortasına kadar geçirin orta-dan fiyonk yaparak bağlayın.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Anlatımlı baharlık el örgü gri mor bluz tarifi

  Reklam  baharda çok şık ve rahat bir model fakat zahmetsiz hiç bir iş olmayacagından doğru yapılması için yeni başlayanların mutlaka yardım alarak örmesi gerekir sabır çok önemli+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi