Şemalı resimli açıklamalı örgü motifli turkuaz hırka yapımı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Anlatımlı ve Resimli Örgü Tarifi Bölümünden Şemalı resimli açıklamalı örgü motifli turkuaz hırka yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Şemalı resimli açıklamalı örgü motifli turkuaz hırka yapımı

  Reklam  Şemalı resimli açıklamalı örgü motifli turkuaz hırka yapımı

  Forum Alev
  Şemalı resimli açıklamalı örgü motifli turkuaz hırka yapımı

  motifli-turkuaz-hirka-yapimi.jpg

  MOTİFLİ TURKUAZ HIRKA
  Malzemeler
  ANCHOR “Fantastik”
  El Örgü ipliği
  Renk no: 418turkuaz
  4 numara örgü şişi
  Kullanılan örgüler:
  1/1 lastik, düz örgü, ters örgü
  Beden: 36-38
  (Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.)
  Uygulama
  Arka: Örgü şişine 90 (94) ilmek ata-rak, 20 sıra 1/1 lastik örün. 21. sıra-dan itibaren verilen motif şema ve açıklamasını takip ederek örgüye de-vam edin. Örgü boyu 1/1 lastikten iti-baren 29 cm. 90 sıra olduğu zaman koltuk için iki kenardan her 2. sırada sırasıyla 3-2-2 ve 1 ilmek keserek ör-güye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 18 cm. 56 sıra olduğu zaman arka yaka için örgü ortasından 22 ilmeği bir kerede ke-sin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki 2. sırada bir kerede 3 ilmek kesin. Devamında yaka için sonraki 2. sırada 3 ilmek ve omuz için 2 kere 10 (11) ilmek kese-rek örgüyü bitirin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ ta-rafı da örün.
  Sağ Ön: Örgü şişine 57 (59) ilmek atarak, 20 sıra 1/1 lastik örün. 21. sı-ra başında ilk 8 ilmeği ön orta bantı olarak 1/1 lastik örmeye devam edin. (Örgü sonuna kadar devam edecek). 9. ilmekten itibaren verilen motif şe-ma ve açıklamasını takip ederek ör-güye devam edin. Örgü boyu 1/1 lastikten itibaren 26 cm. 80 sıra oldu-ğu zaman ön “V” yaka için her 2. sı-rada ön orta bantının 8. ilmeği ile bir-likte 21 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Bu arada örgü boyu 1/1 lastikten itibaren 29 cm. 90 sıra oldu-ğu zaman sağ kenardan koltuk için her 2. sırada sırasıyla 3-2-2 ve 1 il-mek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itiba-ren 19 cm. 58 sıra olduğu zaman omuz için sağ kenardan her 2. sırada 2 kere 10 (11) ilmek keserek örün. Kalan 8 ilmeklik ön orta bant üzerin-den arka yaka bantı için 24 sıra 1/1 lastik örerek ilmekleri bir kerede ke-sin.
  Sol Ön: Sağ önde uygulanan işlem-leri ters uygulayarak örün. Kol: ikisi de aynı şekilde örülecek. Örgü şişine 60 ilmek atarak, 16 sıra 1/1 lastik örün. 17. sıradan itibaren verilen motif şema ve açıklamasını takip ederek aynı zamanda kol şekli-ni verebilmek için iki kenardan her 6. sırada 4 kere 1 ilmek arttırarak 24 sı-ra örün. 25. sıradan itibaren kol yu-varlağı için iki kenardan her 2. sırada sırasıyla 3-2-17 kere 1 ve 4 kere 2 ilmek keserek örün. Kalan 8 ilmeği bir kerede kesin.
  Bitirme: Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleyip nemli bezle örterek kuru-maya bırakın. Omuzlan birleştirin. Önlerle birlikte örülen arka yaka bantlarını gizli dikiş ile yaka kenarına birleştirin. Arka yaka ortasını birleşti-rin. Yan dikiş ve kol alt dikişlerini bir-leştirin. Kolları yerlerine takın.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Şemalı resimli açıklamalı örgü motifli turkuaz hırka yapımı

  Reklam  Rengin turkuaz seçilmesi çok hoş olmuş örgü motifi verilmeside ayrı bir hava katmış fakat bu hırka çok sıcak mevsimler hariç her mevsim giyilebilir tamamen mevsimlik bir giysi ve çok zarif+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi