Amazon Ormanları İle İlgili Gerekli Bütün Ansiklopedik Bilgiler

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Ansiklopedi Bölümünden Amazon Ormanları İle İlgili Gerekli Bütün Ansiklopedik Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Amazon Ormanları İle İlgili Gerekli Bütün Ansiklopedik Bilgiler

  Reklam  Amazon Ormanları İle İlgili Gerekli Bütün Ansiklopedik Bilgiler

  Forum Alev
  Amazon Ormanları İle İlgili Gerekli Bütün Ansiklopedik Bilgiler

  Amazon Ormanları Hakkında Detaylı Bilgiler
  Yağmur ormanları, yüksek düzeyde yağış alan ormanlarla kaplı biyomlardır. Tropikal yağmur ormanları olduğu gibi ılıman yağmur ormanları da vardır. Yağmur ormanlarının en önemli özellikleri flora ve faunasındaki inanılmaz biyoçeşitlilik ve çok sayıda türü barındırmasıdır.
  En büyük tropikal yağmur ormanları Amazon Basin’deki Amazon Yağmur ormanı, Nikaragua, güney Yucatan Yarımadası, Orta Amerika’da Belize, Kamerun’dan Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne kadar Afrika’nın ekvatoryal bölgelerinin büyük kesimi, Myanmar’dan Endonezya ve Papua Yeni Gine’ye kadar güneydoğu Asya, Doğu Queensland, Avustralya ve ABD’nin bazı bölgelerinde bulunmaktadır. Tropiklerin dışında ılıman yağmur ormanları İngiliz Kolombiyası, güney Alaska, batı Oregon ve Washington, batı Kafkas, ülkemizde Artvin’in Hopa ve Borkça ilçesi ve Doğu Karadeniz Gürcistan’ın Ajaria bölgesi, Balkanların batısındaki bölgeler, Yeni Zelanda, Tasmanya ve Avustralya’nın doğu bölgelerinde bulunur.
  Yağmur ormanları atmosferdeki karbondioksit dengesini koruduğu için dünya ekolojik sisteminde çok önemli bir yere sahiptirler.

 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Amazon Ormanları İle İlgili Gerekli Bütün Ansiklopedik Bilgiler

  Reklam  bu bilgiler için teşekkür ederim 3. 3
  Ziyaretçi
  dersim için alakalı 4. 4
  Ziyaretçi
  en son öğrendiğim bilgiye göre kabileler bulunuyor

 5. 5
  Ziyaretçi
  cok yardımcı oldunuz tesekkurlerr

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim çok işime yaradı sayenizde amazon ormanları ile ilgili bilgi sahibi oldum onla ilgili ödevim vardı sizin sayenizde kısa ve öz bir şekilde yaptım

+ Yorum Gönder
amazon ormanları hakkında bilgi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi