Küçük Orta ve Büyük İnsanlar

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Doktoru Bölümünden Küçük Orta ve Büyük İnsanlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siZOfreNiqH
  Yeni Üye
  Reklam

  Küçük Orta ve Büyük İnsanlar

  Reklam  Küçük Orta ve Büyük İnsanlar

  Forum Alev
  Küçük Orta ve Büyük İnsanlar

  Yaptıkların yapacaklarının aynasıdır. Bu söz her zaman için geçerli değildir; çünkü insanlar zaman içerisinde değişirler. Bazıları ise kendilerini değiştirme geliştirme gayreti içindedirler. İşte bu kişiler daima emeklerinin karşılığını en sonunda alırlar. Diğer sıradan, hep aynı özelliklerle yetinenler ise kaderlerine razı olurlar.
  Her deneyimimizden ders çıkartarak bir daha aynı hataları işlememeliyiz ki kişiliğimiz hep gelişsin. Bunun yanında yeteneklerimizi ve becerilerimizi de geliştirme çabası içinde olmamız gerekir.

  Küçük insanlar, insanları;
  Orta insanlar, olayları;
  Büyük insanlar, sistemleri konuşurlar.


  Küçük insanlar, etraflarındaki insanların hatalarını araştırıp, deşelerken kendi hatalarını göremeyecek kadar kördürler. Sırf bu yüzden kendilerini geliştirme gereği duymazlar. Sadece dedikodu yaparak tatmin olurlar. Komplekslidirler ve komplekslerini gizlemek için de diğerlerinin kusurlarını kullanırlar. Genellikle öğrenimleri kısa sürmüştür, ama üniversite mezunlarına da rastlanır, bunların arasında. Eğitim-öğretim diyorum, çünkü eğitimli kişi kendini geliştirmiştir ve hatalarını görür.
  Orta insanlar, etraflarındaki olayları merak eder; yurttan dünyadan haberleri medyadan ilgiyle izler; olaylar üzerine yorum yaparak kendilerine bir değer biçerler. Olaylardan bahsederken ya da dinlerken dünyayı değiştirebilecekler mi? Olaylara karşı duyarlıdırlar; ancak edilgendirler.
  Büyük insanlar, büyük idealleri olan insanlardır.Çevrelerindekilere karşı çok duyarlıdırlar ve kötü olan her şey onları üzer. Ancak, edilgen değillerdir. Onlar için kötü olanı değiştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Hepimiz böyle yüce insanların tarihteki yerlerini aldığını biliriz. Tabii ki ulu önder Mustafa Kemal Atatürk de ülküsünü gerçekleştirmiş eşsiz kişiliklerden biridir.Önümüzde böyle bir örnek insan dururken, büyük insanlardan daha fazla söz etmeye gerek var mı?
  Gözleri perdeli küçük insancıkları değiştirip geliştirmek için büyük insanlara çok iş düşüyor.

  ALINTIDIR
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Küçük Orta ve Büyük İnsanlar

  Reklam  çok saolun çok gzl thankss+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi