Aşk acısının kalp ağrısı yaptığını biliyor muydunuz

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Doktoru Bölümünden Aşk acısının kalp ağrısı yaptığını biliyor muydunuz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  wn.enya
  Üye
  Reklam

  Aşk acısının kalp ağrısı yaptığını biliyor muydunuz

  Reklam  Aşk acısının kalp ağrısı yaptığını biliyor muydunuz

  Forum Alev
  Duygusal şoklar, kalp hastalıklarını tetikliyor. genellikle sevdikleri kadınların ölümü ya da çiftlerin eşleri tarafından terk edilme gibi tatsız olaylar yaşayan kişilerin, kalplerinde bazı fonksiyon bozukluklarına neden oluyor.


  Çünkü kalp sağlığı için yaşam tarzı ve beslenme ne kadar önemliyse, beynin de önemi o kadar büyük. Kadınlarda 'Kırık Kalp Sendromu' adı verilen bu tür kalp sorunlarına yakalanma riski erkeklerden daha fazla. Bunun en önemli nedeni, kadınların kalbinin daha hassas ve kırılgan olması.
  Kadınların yaşam biçimlerinin yanı sıra yaşadıkları duygusal şokların kalp rahatsızlıklarına yol açtığı bilinen bir gerçek. Kişinin sevdiklerinin ölümü ya da eşleri tarafından terk edilme gibi olaylar kalplerinde bazı fonksiyon bozukluklarına ve kalp krizine neden oluyor. Kadınların 'Kırık Kalp Sendromu' adı verilen bu tür kalp hastalığına yakalanma riski, erkeklerden belirgin derecede daha fazla.
  Kişinin çok sevdiği yakınlarından birini kaybetmesi, sevgililerin veya eşlerin ayrılması gibi emosyonel streslere bağlı olarak ortaya çıkan ve çoğunlukla bayanlarda görülen, adrenalin gibi stres hormonlarının artmasına bağlı olarak göğüs ağrısı, nefes darlığı, sıkıntı, fenalık gibi semptomlarla seyreden ve kalp krizini taklit edebilen bir sendromdur.
  Duygusal çöküntüler, travmalar, şoklar ve beraberinde gelen depresyon hali, vücuttaki hormon dengesi üzerinde olumsuz etkiler yapmaktadır.
  Duygusal şoklar, stres hormonlarının salınımını artırır ve bunlar kalp üzerinde adeta zehir etkisi yapar.
  Depresyon ve stres kalbin de en önemli düşmanıdır, kalbin işleyişini bozmaktadır. Aşırı stres, hormonlarının salınımı, metabolizma dengesine zarar vermektedir. Stres ile birlikte adrenalin hormonu açığa çıkar ve kalbin en büyük düşmanı adrenalindir.
  Çünkü kalp damarlarında aşındırıcı etki yapar. Stres ile birlikte mutluluk hormonu olan ve kalbi koruyucu etkiye sahip endorfin hormonunun salınımı da azalır. Aşırı stres ve beraberinde gelen travmalar, depresyona zemin hazırladığı için bu durum, organizmanın direncini de kırar. Tükenmişlik hali ortaya çıkar. Kalpte ortaya çıkan etki de, çarpıntı, göğüste sıkışma, nefes darlığı, göğüs ağrısı, taşikardiye varan kalp hızı artışı ve erken atımlardır. Bize duygusal travmalar nedeniyle kalp sorunu yaşadıkları için gelen birçok hasta var. 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: aşk acısının kalp ağrısı yaptığını biliyor muydunuz

  Reklam  Duygular çeşitlidir bütün duyguların tek bir kişide toplanmasına neden olan aşktır. Sevginin büyüklüğü nedeniyle terk edilme kırılma heyecan gibi duyguların doruk noktasında yaşanması kalbe zarar verebiliyor.+ Yorum Gönder
aşkta kalp ağrısı,  aşık olunca kalp ağrısı,  insanin kalbi asktan agrirmi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi