Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı!

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk-Sevgi-Evlilik Bölümünden Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı!

  Reklam  Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı!

  Forum Alev
  Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı!  Acaba neden yaparlar diye düşündüğümüz, bir sürü fikir ürettiğimiz soruları, erkekler kendi cevapladı!  Aldatma Konusuna Nasıl Bakıyorlar?

  Gündemden hiç düşmeyen konulardan biri de aldatmak. Dizilerde, filmlerde ve hatta haberlerde bile aldatma hikayeleri dinliyoruz. Bu da ister istemez aklımızda soru işaretleri oluşmasına sebep oluyor. Acaba erkek arkadaşımız da gün gelir bizi aldatır mı? Beraber güzel zaman geçirirken acaba aklından başka kadınlar geçer mi? Bütün bunlann cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

  ERKEKLER NEDEN ALDATIR?


  • Benim çevremden gözlemlediğim erkekler çeşitli sebeplerden aldatıyor. Ama ilk önce şunu ayırmak lazım: Birisi ile ilişki yaşamak ayrı bir şey, seks yapmak apayrı bir şey. Bu, erkeğin kendi iç dünyasıyla ilgili. Bir kadını çok sevebilirim ama seks hayatımız o kadar başarılı olmayabilir.

  Bu durumda bir erkek ne yapar? Ben ayrılabilirim. Çünkü benim için bir ilişkide cinsellik çok önemli. Seks, hayatımda büyük bir yer tutuyor. Eğer ilişkimde bu konuda aradığımı bulamıyorsam aldatıp sorunu görmemezlikten gelmek yerine, ilişkiye son veririm. Bu şekilde hem kendime olan saygımı kaybetmem hem de kız arkadaşımı rencide etmemiş olurum.

  Burak, 30, Temsilci

  • Erkeklerin aldatmasını tek bir nedene bağlamamalı. Aldatıldığı için aldatabileceği gibi, tamamen maymun iştahlılıktan da aldatabilir. Kadınların duygusal tatmini ön planda tutmasının aksine aldatan erkek genel olarak cinsel tatmin peşindedir. Erkekler farklı farklı kadınlarla beraber olmaktan daha çok keyif aldıklarından da aldatır. Tabii bir de yakalanma riskinin verdiği heyecanın da etkisini göz ardı etmemeli.

  Kürşad, 31, Bankacı

  • Sevilmediğini, kendisine yeterince ilgi gösterilmediğini düşünen her erkek aldatır. Bazı erkeklerin aldatma sebebi de sırf paranoyaklıktır. Çünkü devamlı kız arkadaşının kendisini aldattığından şüphelenir ve şüpheci tavırlar sergilemeye başlar. Şizofren bir şekilde kafasında senaryolar yaratıp kız arkadaşını büyük bir rahatlıkla aldatıp öç aldığını düşünür.

  Akif, 30, Sanat Yönetmeni  • Eminim çok nedeni vardır ama benim aklıma ilk gelen; erkeğin, ilişkinin heyecanı bittiği için aldattığı. Yani bence, erkek aldatırsa cinsel dürtülerle aldatır. Bunun için de sadece erkeği suçlamamak lazım. Aldatmasının ne onu ne de arkası var. Aldatma üzerine söyleyecek hiçbir önemli hikayesi olmaz. Neden yaptı, bunu ona ne itti, bir daha yapar mı diye düşünmez. Hatta ertesi gün yaptığını unutur. Zaten bu durum erkeğe aldatma gibi de gelmez. Erkeğin kız arkadaşını aldattığını kabul etmesi için diğer kadına aşık olması gerekir.

  Emre, 35, Gazeteci

  • İlişkisinde mutlu olmayan erkek aldatır. Bu şekilde gerçeklerden kaçacağını düşünür ama aslında yine dönüp dolaşıp o gerçekliğin içine düşer.

  Fırat, 26, İhracatçı

  • Bir erkek, bir kadın ile ilişkiye başladığında onunla her şeyi paylaşmak ister. Buna; birbirinin en iyi arkadaşı olmak ve iyi bir seks hayatı da dahildir. Fakat kadınlar genellikle ilişki ilerledikçe kendilerini sermeye ve 'ne de olsa beni seviyor' diye düşünüp eskisi kadar kendilerine bakmamaya başlar, ilişkinin başındaki bakımlı, çekici kadın yok olup, yerine cici ve anaç bir kadın gelir. Hal böyle olunca seks hayatı yavaş yavaş sekteye uğramaya başlar ve giderek daha az seks yapılır. Erkek de etrafındaki diğer güzel kadınları daha net görmeye başlar. Sonuçta olan olur.

  Sarp, 31, Genel Cerrah


  AYNI ANDA BİRDEN FAZLA KIZLA ÇIKABİLİR MİSİNİZ?


  • Kendimde öyle bir potansiyel görüyorum ama pek ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Çünkü mantığımla hareket eden bir insanım, ilişki yaşamamın bir anlamı kalmamışsa ayrılırım, ilişkinin içindeyken eğer bir sorun varsa onu düzeltmek için elimden geleni yaparım. Ama eğer olmuyorsa da zorlamam ya da başka kızlara bakmam. Mutlu değilsem alternatif bir beraberlik yaşamak yerine sadece birini yaşarım. Bu dünyada kimse beni bir şeye zorlayamaz. Ben özgür bir insanım. Hayat felsefem de özgürlük etrafında dönüyor zaten. Mutluysam ilişkide olurum, değilsem kimseyle birlikte olmam. Açgözlülük yapıp hepsini birden yaşamak bana biraz ahmaklık gibi geliyor.

  Burak, 30, Tekstilci

  • Ben çıkamam. Gerçekten sevgilim dediğim bir insan varsa hayatımda, ona beslediğim hisleri bir başkasına besleyemem. Bu, hissediyormuşum gibi yapamam demek değil, istersem çok da güzel rol yaparım ama sanırım böyle bir konuda ne karşımdaki insanı kandırabilirim ne de kendimi.

  Kürşad, 31, Bankacı

  • Hayır, hiç çıkmadım, çıkmam da. Böyle bir düşüncem bile olmadı. Zaten bir insan bir başkasıyla çıkmayı düşünüyorsa neden diğeriyle devam eder ki? Bu, açgözlülükten başka bir şey olamaz. Bir erkek aynı anda iki kadını sevemez.

  Akif, 30, Sanat Yönetmeni


  • Soru "Çıkabilir misiniz?" ise, çıkabilirim tabii, "Çıkar mısınız?" derseniz, "Çıkmam" diye cevap verirdim. Yani, iki kişiyi aynı anda idare etme kabiliyetim olduğunu düşünüyorum ama buna gerek duymam.

  Emre, 35, Gazeteci


  • Hayır, kesinlikle çıkamam. Becerebileceğimi sanmıyorum çünkü karakterime ters.

  Fırat, 26, İhracatçı

  • Birden fazla kızla çıkmam ama az önce saydığım sebepler gerçekleşmeye başlarsa, başka kızlarla flört etmeye başlayabilirim. Yani sevgilimle beraberken, örneğin işyerindeki güzel sarışınla mesajlaşabilir. Belki de gizli gizli buluşabilirim. Ne yapabilirim sevgilim de kendine biraz daha özen göstersin!

  Sarp, 31, Genel Cerrah

  KIZ ARKADAŞINIZIN E-POSTALARINI VEYA MESAJLARINI KARIŞTIRIR MISINIZ?

  • Asla. Çünkü ilişkilerimde olaya yeterince hakim olduğumu düşünürüm. Dolayısıyla böyle bir şeye gerek kalmaz, illa bir şey bulmak istersen; sadece e-postalarından veya mesajlarından değil, hareketlerinin sebeplerini kurcalarsan bile bir şeyler bulabilirsin. İlla gizli saklı bir şeyler yapmak şart değil.

  Burak, 30, Tekstilci

  • Kesinlikle hayır. Güvenmediğim birine kız arkadaşım demem zaten. Ayrıca bu tür bir davranış içerisinde bulunarak ona da benim e-postalarımı ya da mesajlarımı karıştırabilme hakkını vermek istemem. Ava giderken avlanmanın manası yok.

  Kürşad, 31, Bankacı


  • Tabii ki. Genelde yanımda olmadığı zaman veya o tatildeyken e-postalarına her gün bakarım. Bu güvensizlikten dolayı değil, meraktan kaynaklanır. Kız arkadaşımın tüm şifreleri bende olur zaten. Bilmediğim olursa da işim gereği bilgisayarla aramın iyi olmasından dolayı şifrelerini ele geçirebilirim. Bunun da kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü kötü bir niyetle yapmıyorum. Onun bilgisayarına girip başkalarına e-posta yollamıyorum veya hoşuma gitmeyenleri silmiyorum. Mesaj konusuna gelince, ona pek el uzatamam. Ama eğer ortada bir yerde bırakırsa alıp bakmama da kimse engel olamaz.

  Akif, 30, Sanat Yönetmeni


  • Karıştırmam. Garip alışkanlıklarım yok.

  Emre, 35, Gazeteci

  • Şimdiki ilişkimi düşünerek konuşuyorum. Hayatta karıştırmam. Bir ilişkide, tarafların belirli özgürlükleri olduğunu düşünüyorum. O da benimkini karıştırmaz. Yani ben azından öyle biliyorum.

  Fırat, 26, İhracatçı

  • Şüphe uyandıracak bir hareket yapmadığı sürece karıştırmam. Çünkü öyle bir şey yaparsam, bu sefer o benimkileri karıştırmak için kendinde hak görür. Ama tabii o odada yoksa ve cep telefonu önümde tabak gibi duruyorsa şöyle bir göz atabilirim.

  Sarp, 31, Genel Cerrah

  EĞER ALDATIRSANIZ KIZ ARKADAŞINIZ SİZCE İLİŞKİYE DEVAM MI ETMELİ YOKSA BİTİRMELİ Mİ?

  • Bunu bence bana değil, aldattığım kız arkadaşıma sormalısınız. Yakalanırsam ve beni bırakmazsa ben eninde sonunda onu bırakırım. Oyunun kuralını bozmaya gerek yok.

  Burak, 30, Tekstilci

  • Eğer tek gecelik bir kaçamaksa belki devam edebilir. Fiziksel aldatmanın dışına çıkıp diğer kadınla duygusal bir bağ kurulmaya başlandıysa devam etmemeli. Bu, onun için daha sağlıklı olur. Peki kadın nasıl anlayacak aldatmanın duygusal mı fiziksel mi olduğunu diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Kadın anlar!

  Akif, 30, Sanat Yönetmeni

  • Kadın affederse erkek aldatır. Kadın aldatmayı affettiği sürece erkek bir kez daha aldatır. Ama kadın ilişkiyi bitirirse, erkek kötü bir şey yaptığının farkına varır ve sonraki ilişkisinde aldatmaz.

  Emre, 35, Gazeteci

  • Mantıklı bir insan ise devam etmemeli. Kendisine olan saygısı gereği bunu yapmamalı bence. Hoş, o devam etmek istese bile ben aldattığım ve yakalandığım bir insanla o ilişkiyi sürdüremem. Çünkü yaşanan kötü anılar asla silinmeyecektir ve temcit pilavı gibi sürekli iki tarafın da karşısına çıkacaktır.

  Kürsad, 31, Bankacı

  • Bence bitirmeli. Çünkü aldatmış olmam, onu sevmiyorum anlamına gelir.

  Fırat, 26, İthalatçı


  • Bence eğer ben yurtdışında bir iş seyahatindeysem (uzun süreli olabilir) o zaman biriyle bir gece beraber olduysam, bu hoş görülebilir. Sonuçta bu da benim bir ihtiyacım. Ya da eğer sevgilim cinsel yönden beni tatmin edemiyorsa yani bakireyse, o zaman da başkaları ile birlikte olmama kızmaması gerekir.

  Sarp, 31, Genel Cerrah


  ALDATTIKTAN VE YAKALANDIKTAN SONRA O RAHATLIKLA BİR DAHA ALDATIR MISINIZ?

  • Aslında bunun cevabını yukarıda verdiğimi düşünüyorum. Yakalandıysam ikinci bir sefer olmaz. Suçlu ben olabilirim tamam ama kendimi kesinlikle o konuma sokmam. Hatam varsa yapacak bir şey yok. ayrılırız. Ayrılmak için ikinci aldatmayı beklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

  Burak, 30, Tekstilci


  • Aldatıp üstüne de yakalandığın bir insanı tekrar aldatabilmek, aynı suda tekrar yıkanabilmek gibi bir şey bence. Aldatmışsın, yakalanmışsın; son. Devamının olması her iki taraf için de anlamsız. Fakat aldattığın kişi tarafından yakalanmadıysan elbette onu aldatmaya devam edeceksindir. Neden durasın ki?

  Kürşad, 31, Bankacı

  • Aldatmak deyince aklıma adrenalin geliyor. Adrenalin de belki insanı kötüye teşvik eden bir şey. Yani, devamı gelebilir gibi. Belki de huylu huyundan vazgeçmez demem daha doğru olur.

  Akif, 30, Sanat Yönetmeni


  • Ben aldatmam sanırım. O yüzden yakalanmam da.

  Emre, 35, Gazeteci


  • Bir erkek bir kere aldattıysa her zaman aldatır. Belli bir yaştan sonra bir insanın değişmesi çok zor. Bir kadın, bir daha aldatmayacağına söz veren bir erkeğe inanmamalı. Ne kadar severse sevsin terk etmeli.

  Fırat, 26, İhracatçı

  • Ben kolay kolay yakalanmam. Hatta bugüne kadar hiç yakalanmadım. Ama eğer bir gecelik kaçamağı yakalamışsa ve sevgilim benim için değerliyse, o zaman kendimi affettirmeye çalışırım. Ama 'Bir daha asla yapmam" diye büyük söz söylemem.
 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı!

  Reklam  Erkekler aldatma hakkında tüm soruları cevapladı;erkek kadın yüzünden aldatıyor olabilir aldatmak nedir neden yapılır onu tanımlarsak sebebi gün yüzüne çıkar+ Yorum Gönder
aldatan erkek yakalanınca ne yapar,  aldattığını kabul etmeyen erkek,  aldatan koca yakalanınca ne yapar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi