Askerlik Tecil İşlemleri

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden Askerlik Tecil İşlemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  RüzgarGülü
  Bayan Üye
  Reklam

  Askerlik Tecil İşlemleri

  Reklam  Askerlik Tecil İşlemleri

  Forum Alev
  Askerlik Tecil İşlemleri

  Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, askerlikle ilişkisi olan kayıtlı tüm öğrenciler için Ekim ayı içinde ayrı ayrı öğrenci durum belgesi düzenlenmekte ve ilgililerin askerlik şubesine toplu olarak gönderilmektedir.

  Fakültece zamanında öğrenci durum belgesi gönderilmiş olmasına rağmen bazı askerlik şubeleri öğrencilerimize duyuru çıkararak öğrenci durum belgesi istemektedir. Böyle bir durumla karşılaşan öğrenciler askerlik şubeleri ile görüşerek, Fakültece öğrenci durum belgesi gönderileceğini bildirmelidirler. Bu girişimleri de sonuç vermezse, AÖF Büroları'na başvurarak yeniden öğrenci durum belgesi düzenlettirerek şubesine gönderilmesini isteyebilirler.

  Öğrenci durum belgesinin, AÖF Büroları'na bizzat başvurularak alınabileceği gibi, posta yoluyla da istemek mümkündür. Posta yoluyla öğrenci durum belgesi almak isteyen öğrenciler, bedel ödeyerek başvurdukları takdirde ilgili askerlik şubelerine öğrenci durum belgesi gönderilecektir.

  29 yaşını doldurmuş öğrencilerimize askerlik kanunu gereğince öğrenci durum belgesi verilmemektedir. Ayrıca, kayıt olduğu yıldan başlamak üzere, kaydını yeniletmediği süreler de dahil olarak İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerinden 7. yılını dolduran, Açıköğretim Fakültesi Önlisans programı öğrencilerinden 4. yılını dolduranlara, öğrencilik haklarından yararlanamadıkları için, öğrenci durum belgesi verilmemektedir. Ancak bu durumda olan öğrencilere istedikleri takdirde yukarıdaki yasal durumu tespit eden bir yazı Bürolarca verilmektedir.

  Öğrenciliğini devam ettirerek askere gitmek isteyen öğrencilerimize "askere alınmasında fakültemizce sakınca yoktur" ibareli yazı düzenlenmekte olup, bazı askerlik şubeleri bu yazılarla öğrencilerimizin kaydının silinmesini istemeden askere sevk yapabilmektedir.

  Öğrenci belgesi ve öğrenci durum belgesi bedelini bankaya yatırmayan ve banka dekontunun aslını dilekçeye eklemeyen, ayrıca hangi belgeyi istediğini açıkça yazmayan öğrencilerin istekleri yerine getirilmeyecek ve başvurularına cevap verilmeyecektir.

 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Askerlik Tecil İşlemleri

  Reklam  askerlikten tecil işlemi askerlik şubesinden yaspılmaktadır bunun için gerekli şartlar aranmaktadır genellikle eğitim şartı aranır yani öğrenciyseniz size tecil ettir şansı sunar devlet+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi