Erken Sevk Işlemleri

+ Yorum Gönder
Erkeklere Özel ve Asker Ocağı Bölümünden Erken Sevk Işlemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Erken Sevk Işlemleri

  Reklam  Erken Sevk Işlemleri

  Forum Alev
  a. Grupları numaralarına göre sevk edileceği celp döneminden önce askere alınmak isteyen yedek subay aday adayı yükümlüler, askerlik şubesinden aldıkları askerlik durum belgesi ve bir adet dilekçe ile , yerli kayıtlı oldukları askerlik şubelerinin bağlı olduğu askerlik dairesi başkanlıklarına (Tıp doktorları askerlik şubelerine) gitmek istedikleri celp dönemlerine göre aşağıda yazılı tarihlerde müracaat edebilirler;(Erken sevk dilekçesi örneği için (Bkz: EK-7)

  CELP DÖNEMLERİBAŞVURU TARİHLERİ

  ŞUBAT CELBİ İÇİN,01 ARALIK-31 OCAK AS.Şubesi.BŞK.NİSAN CELBİ İÇİN,01 ARALIK-25 OCAK AS.Dairesi.BŞK.HAZİRAN CELBİ İÇİN,01 NİSAN-31 MAYIS AS.Şubesi.BŞK.AĞUSTOS CELBİ İÇİN,01 NİSAN-25 MAYIS AS.Dairesi.BŞK.EKİM CELBİ İÇİN,01 AĞUSTOS-30 EYLÜL AS.Şubesi.BŞK.ARALIK CELBİ İÇİN,01 AĞUSTOS-25 EYLÜL AS.Dairesi.BŞK.

  NOT: NİSAN-AĞUSTOS-ARALIK Celp Dönemlerinde, tıp doktorlarının erken sevk müracaatları, askerlik şubelerince bu dönemlere ait 2 nci Grup EK-R Çizelgelerin tanzim tarihlerine kadar kabul edilir ve mutlaka EK-R formata alınırlar.


  b. Yüksek lisans, ihtisas, doktora vb. nedenlerle sevk tehirli iken, erken askere gitmek isteyenlerden,
  Sevk tehiri bitim tarihi, gitmek istediği celp döneminden sonra bitenler, sevk tehiri teklifini yapan kuruma başvurarak, sevk tehirleri iptal yazılarının sevk tehiri yapan makama (ASAL /As.D.Bşk.lıklarına) göndermeleri ve bu teklif üzerine ASAL/As.D.Bşk.lıklarınca yapılan sevk tehiri iptal yazılarının ilgili askerlik şubelerine aşağıdaki tarihlere kadar ulaştırılması gereklidir.

  CELP DÖNEMLERİİPTAL YAZILARININ ASKERLİK

  ŞUBELERİNE ULAŞACAĞI TARİH

  ŞUBAT DÖNEMİ İÇİN,31 ARALIK (TIP DOKTORLARI)NİSAN DÖNEMİ İÇİN,28 ŞUBAT (KRŞ.SNF.VE TIP DR.)HAZİRAN DÖNEMİ İÇİN,30 NİSAN (TIP DOKTORLARI)AĞUSTOS DÖNEMİ İÇİN,30 HAZİRAN (KRŞ.SNF.VE TIP DR.)EKİM DÖNEMİ İÇİN,31 AĞUSTOS (TIP DOKTORLARI)ARALIK DÖNEMİ İÇİN,31 EKİM (KRŞ.SNF.VE TIP DR.)
  c. Erken sevki uygun görülenler, şartlarının değişmesi halinde, sevke katılmayıp sevk evraklarını almayabilirler. Erken sevkini isteyenlerden, sevk evrakını aldığı halde test ve mülâkata katılmayanlar bakaya suçundan askerî mahkemeye verilirler ve kendi grubu ile sevkleri sağlanır.


 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Erken Sevk Işlemleri

  Reklam  erken sevk için uygun görülen kişiler şartların durumuna göre sevke katılmayıp sevk evraklarını almayabilirler uygun görüldüğü halde mülakata katılmayanlar ise askeri açıdan ceza alabilirler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi