Seçmeli dersler 20 olacak

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden Seçmeli dersler 20 olacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Seçmeli dersler 20 olacak

  Reklam  Seçmeli dersler 20 olacak

  Forum Alev
  Seçmeli dersler 20 olacak

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, veliler ve öğrencilerin merakla beklediği seçmeli derslere ilişkin detayları anlattı. Dinçer'in verdiği bilgiye göre aralarında çevre, bilim, astronominin de bulunduğu 20 civarında seçmeli ders olacak.

  Öğrenciler bu derslerden diğerleri gibi not olacak. Özel ilgi alanlarına göre öğrenciler ayrıca gitar, tenis, yüzme gibi programlara de devam edebilecek. Milli Eğitim Bakanı Dinçer, 4+4+4'e göre yeni eğitim sisteminin nasıl işleyeceğini paylaştı. Dinçer yeni sistemi şöyle anlattı:

  * 5 bölümde 20 ders: Sosyal bilimler, fen, güzel sanatlar, spor ve din başlıklarının altında 20 civarında seçmeli ders olacak. Öğrenciler, belirlenen ders saatini doldurmak kaydıyla istedikleri dersi seçebilecek.

  * Haftada toplam 30 saat ders: Eğitim programında bir çekirdek müfredat, bir de temel müfredat olacak. Çekirdek programda tüm dünyada verilen Türkçe, fen, sosyal, matematik, yabancı dil ve din dersleri temel dersler yer alacak. Bu dersler haftada 22-24 saat olacak. Haftada toplam ders saati 30'a tamamlanacak. Öğrenciler geri kalan 6-8 saati belirlenen seçmeli derslerden dolduracaklar. 2. 2
  muamma.şair
  Bayan Üye

  Cevap: Seçmeli dersler 20 olacak

  Reklam  keşke uygulamada da herşey planlandığı gibi olsa. Bu seçmeli dersleri verecek kalitede öğretmen ataması yapılmadıkça, seçmeli dersleri branş öğretmenleri eksik kalan konularını tamamlamak için kullanmayı bırakmadıkça bu değişiklikler hikayeden öte geçemez malesef :(+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi