İlköğretim haftası örnek konuşma metni

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Bilgiler Bölümünden İlköğretim haftası örnek konuşma metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  İlköğretim haftası örnek konuşma metni

  Reklam  İlköğretim haftası örnek konuşma metni

  Forum Alev
  İlköğretim haftası örnek konuşma metni

  İlköğretim haftasının kutlandığı bu günde, Atatürk’ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin ancak bilgi ile mümkün olacağının bilinciyle .....-..... öğretim yılına başlıyoruz.

  İlköğretim haftası çağdaş eğitimin gerçeklerinin konuşulduğu,ilköğretimin,okuma-yazmanın öneminin, kişiye ve topluma sağladığı yararlarının anlatıldığı bir haftadır.

  Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek Türk milletinin özlemidir.Bu özlemi gerçekleştirmede en büyük önderimiz ise bilgi olmalıdır.Bu bilgileri kullanan öğrenciler bilimi ve teknolojiyi kabul etmiş,edindiği bilgileri, yaşamda karşılaştığı problemleri çözmede kullanabilen insanlar olmalıdır.Eğitim kurumları arasında önemli bir yere sahip olan ilköğretim okulları bu bilgilerin temelinin atıldığı bir kurumdur.Kişilerin önce kendisine sonra aile ve çevrelerine yararlı olmaları ancak eğitimle mümkün olacaktır.Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür.

  Yeni bilgiler,yeni dostluklar,güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle ilköğretim haftanızı kutluyorum. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: İlköğretim haftası örnek konuşma metni

  Reklam  İlk öğretim demek çocuklarımızın artık bir birey olarak bir şeyler öğrenmeleri vakti demektir.Çocuklarımızın bilgi eğitim ve öğretimde temel atma zamanıdır.Temel sağlam olursa bina da sağlam olacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi