GIGABYTE ten Otomatik Vitesli Anakart

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Bilgisayar Dünyasındaki Yenilikler Bölümünden GIGABYTE ten Otomatik Vitesli Anakart ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  irfancicek
  Üye
  Reklam

  GIGABYTE ten Otomatik Vitesli Anakart

  Reklam  GIGABYTE ten Otomatik Vitesli Anakart

  Forum Alev
  GIGABYTE, Dinamik Enerji Tasarrufu Özelliğine Sahip Anakartlar Serisini Piyasaya Sunuyor
  İnsan için ufak bir "klik", insanlık için dev bir adım
  GIGABYTE UNITED INC., sadece bir düğmeyi tıklayarak benzersiz bir şekilde p'e varan güç tasarrufu ve 'ye varan arttırılmış güç verimliliği sağlayan; X48, X38 ve P35 yonga setli anakartlar serisinde Dinamik Enerji Tasarrufu özelliğine sahip anakartları piyasaya sunmaktan mutluluk duymaktadır.

  GIGABYTE UNITED INC. CEO'su Johnson Lin, "Bir yılı aşkın bir süredir gerçekleştirilen yoğun tasarım çalışmaları ve testlerde, GIGABYTE; Dinamik Enerji Tasarrufu özellikli anakart gelişiminde gerçekten şaşırtıcı bir devrim yaratmaktadır. Sadece tek bir tıklama ile, kullanıcılar bilgisayar performansından ödün vermeden p'e kadar işlemci güç tasarrufundan faydalanabilirler. Dünya üzerindeki her anakartın benzer güç tasarrufu sağlaması durumunda, global ölçekte güç tasarrufu potansiyelini hayal edin" diye ekledi.

  Intersil'den yüksek kalitede bileşenler başta olmak üzere gelişmiş tescilli yazılım ve donanıma sahip olan GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu, olağanüstü güç tasarrufu ve arttırılmış güç verimliliği sağlayan benzersiz bir teknolojidir. GIGABYTE'ın eşsiz çok vitesli güç evresi tasarımı olan Dinamik Enerji Tasarrufu, işlemci iş yüküne bağlı olarak güç evresinin en etkili şekilde değiştirilmesini sağlar. İşlemci iş yükü hafif veya boşta olduğunda, Dinamik Enerji Tasarrufu vitesi küçültür ve sadece çalıştırılacak olan görevin yerine getirilmesi için ihtiyaç duyulan minimum gücü verir. İhtiyaç duyulmayan güç evrelerini kapatarak, GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu normalde harcanacak olan gücü standart anakartlar ile karşılaştırıldığında p kadar düşürerek çarpıcı bir güç tasarrufu sağlar. İş yükü arttığında, Dinamik Enerji Tasarrufu daha fazla güce ihtiyaç duyulduğunu fark eder ve ihtiyaç duyulan güç evrelerini açarak daha yüksek vitese geçebilir.

  Yük ne olursa olsun bütün güç evrelerini aktif tutan standart güç tasarrufu tasarımlarının aksine, GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu birden fazla vites içerir ve işlemcinin hafif ve ağır yüklerde optimum güç verimliliğini korumasını sağlar. Standart bir güç evresi tasarımında, güç verimliliğinde boşluklara neden olabilecek her bir vitesin daha uzun bir süre optimum verimlilikten az çalışması gerekir. Verimlilik kaybetmeye başlamadan önce vitesin değiştirilebilmesiyle, GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu 'ye varan arttırılmış güç verimliliği sağlayabilir.

  Dinamik Enerji Tasarrufu Kullanıcı Arabirimi

  GIGABYTE'ın kullanıcı dostu Dinamik Enerji Tasarrufu arabirimi, kullanıcıların sadece Dinamik Enerji Tasarrufu düğmesine tıklayarak güç tasarrufu özelliklerini açmasını ve kapatmasını sağlar. Kullanıcılar sadece Watt olarak gerçek zamanlı işlemci güç tüketimini değil, aynı zamanda Dinamik Enerji tasarrufu etkinleştirildiğinde gerçekte ne kadar güçten tasarruf edildiğini de görebilirler. Sayaç Modunda, GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu belirli bir süre içerisinde ne kadar güç tasarrufu yapıldığını gösterir. Toplam Modunda, kullanıcılar Dinamik Güç Tasarrufu ilk kez etkinleştirildiğinden beri toplam ne kadar güç tasarrufu yapıldığını görebilirler. Dinamik Güç Tasarrufu işlevi kapatılmış olsa bile, toplam güç tasarrufunu kaydetmeye başladığı için, tasarruf edilen toplam güç miktarı yeniden etkinleştirilene kadar kaydedilir.

  GIGABYTE'ın Dinamik Enerji Tasarrufu teknolojisi ayrıca Dinamik İşlemci Voltaj Kontrolü ile ilave güç tasarrufu da sağlar. İşlemci voltajını güç tasarrufu ihtiyaçlarına göre ayarlayın: Normal Güç Tasarrufu için Seviye 1, İleri Güç Tasarrufu için Seviye 2 ve Çok Yüksek Güç Tasarrufu için Seviye 3. GIGABYTE'ın Dinamik Frekans Kontrolü (İşlemci Kısma), açma/kapama düğmesine tek bir basışla ilave sistem güç tasarrufu sağlar.

  Benzersiz Dinamik Enerji Tasarrufu Donanım Tasarımı

  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufuna sahip olan anakartlar, kullanıcıların eş zamanlı olarak vites geçişini görmesini sağlayan anakart üzerinde bulunan LED göstergeye sahiptir. Her bir vites etkinleştirildiğinde, vitesi temsil eden renk kodlu bir LED yanar.

  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu Intel 45nm İşlemci = Eşsiz Enerji Verimliliği

  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu özelliğine sahip anakartlar Intel 45nm işlemciler ile kullanıldığında, oldukça az güç tüketirken birden fazla görev, multimedya ve yüksek performanslı oyunlar için en iyi platformu sağlar. Intel® 45nm işlemcilerin gelişmiş watt başına performans ve optimize edilmiş güç tasarrufu ile, GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu özelliğine sahip anakartların Ultra Dayanıklı, Ultra Soğuk ve Etkin Ultra Enerji performansı birleştirildiğinde, kullanıcılar enerji etkinliğine sahip yeni bir bilgisayar deneyimi yaşayabileceklerdir.

  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufunun Faydaları

  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu kullanıcıların elektrik giderlerinden tasarruf etmesini sağlar. Ayrıca Dinamik Enerji Tasarrufu içeren anakartlar günlük bilgisayar kullanımı ile çevre üzerindeki elektrik gideri etkisini de azaltmaya yardımcı olurlar. Daha az güç tüketimi, kömür yakan elektrik santrallerinin üretmekte olduğu enerjiye daha az ihtiyaç olduğu anlamına gelmektedir. Bu, elektrik için fosil yakıtlarının yakılmasıyla elde edilen bir yan ürün olan ve sera gazlarının bilinen bir bileşeni olan karbondioksit yayılımını azaltır.

  Bugün, çevrenin korunması ve muhafaza edilmesi her zamankinden çok daha önemlidir. Bu nedenle, GIGABYTE çevre üzerinde mümkün olan en az etkiye sahip olabilecek sorumlu bilgisayar teknolojileri geliştirmeye liderlik etmeye başlamıştır. Dinamik Enerji Tasarrufuna ek olarak, GIGABYTE daha çevre dostu bir bilgisayar geleceği yaratmaya yardımcı olacak, kurşun ve diğer tehlikeli maddeleri ürünlerinden çıkartmıştır.  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu Modelleri

  X48 Modelleri P35 Modelleri

  GA-X48T-DQ6 GA-EP35-DS4 / GA-P35-DS4 (rev. 2.1)

  GA-X48-DQ6 GA-EP35C-DS3R / GA-P35C-DS3R (rev. 2.1)

  GA-X48-DS5 GA-EP35-DS3P / GA-P35-DS3P (rev. 2.1)

  GA-EP35-DS3R / GA-P35-DS3R (rev. 2.1)

  X38 Modelleri GA-EP35-DS3 / GA-P35-DS3 (rev. 2.1)

  GA-EX38-DS4


  GIGABYTE Dinamik Enerji Tasarrufu hakkında daha fazla bilgi için lütfen GIGABYTE Türkiye web sitesini ziyaret ediniz:

  http://www.gigabyte.com.tr/FileList/Pages/mb_080104_des/tr/tech_080104_des.html
  kaynak: www.pcmagazine.com.tr 2. 2
  ASUDE
  Bayan Üye

  Cevap: GIGABYTE ten Otomatik Vitesli Anakart

  Reklam  Aynı zamanda dünyanın korumasına yardım eden bir anakarttır VGA, HDD ile sistem fanları için optimize edilmiş otomatik fazlı Geçiş sağlamak amacıyla özel bir donanım ve yazılım tasarımı+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi