Dosya.tc Yenilenme Sürecinde

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Bilgisayar Dünyasındaki Yenilikler Bölümünden Dosya.tc Yenilenme Sürecinde ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Dosya.tc Yenilenme Sürecinde

  Reklam  Dosya.tc Yenilenme Sürecinde

  Forum Alev
  Dosya.tc Yenilenme Sürecinde

  Geçenlerde Ana Sayfasında Yayınlanan Haberde Yenilenme Sürecine Gireceğini ve Sistemde Kayıtlı Olan Bütün Dosyaların Silineceğini Beyan Etmişlerdi.

  O Zaman Konuyu Yayınlamayı Unutmuştum.

  Dosya.tc yeni bir yapılanma sürecine girdiği için ana sayfasından beyan edilen tarih'e kadar önemli dosyalarınızın yedeklerini alması konusunda kullanıcılarını uyardı ve sistemde bulunan bütün dosyaların silineceğini açıkladı.


  Neden kapalı diyenler için bilgilendirmek istedim. 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  --->: Dosya.tc Yenilenme Sürecinde

  Reklam  Dosya.tc kısa zamanda türk uploaderların sevgisini kazandı , gerek aynı anda çoklu indirmeye izin vermesiyle gerekse türkiye lokasyonu nedeniyle sağladığı yüksek hızdan dolayı hem indirenler hemde yükleyenler tarafından pek sevildi .


  Buraya kadar herşey çok güzel gidiyordu lakin gerek sunucularındaki aksaklıklar gerekse sebepsiz yere dosyaları silmeleriyle zaman zaman uploaderları çıldırtan dosya.tc vurgunlarına bir yenisini daha ekledi.
  Sitelerine yazdıkları yazıyla 14.09.2009 tarihinde uploadı durduklarını açıklayan dosya.tc , bunu yeni yapılandırma sürecine bağladı. Upload’ı durdurmakla kalmayıp eski dosyalarıda 17.09.2009 tarihinde sileceğini açıklayan site yönetimi , uploaderların dosyalarını yedeklemesini istedi.

  Uploader’lar haklarını mahkemede arayabilir !

  Evet , evet yanlış duymadınız . Dosya.tc’nin “Site Hakkında” bölümünde bahsettiği “Yüklediğiniz dosya download edildiği sürece sistemimizden kesinlikle silinmeyecektir” maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle dosya.tc’ye mağdur kişiler tarafından dava açılabilir.Toplu bir şekilde dosyalar silineceği için , kullanıcı mağduriyeti kapsamında açılan davalarla boğuşmak zorunda kalabilir dosya.tc ve yüksek miktarda tazminat ödemeye marus kalabilir.

  Dosya.tc Yeni Güncellemesi

  Bütün bu tantana’nın sebebi olan dosya.tc’nin yeni güncellemesi herkez tarafından merak konusu.Alınan bilgilere göre , diğer upload sitelerinde olan premium hesap dosya.tc’ye gelecek ve tamamen yeni bir indirme sitesi haline dönüşecekler.Bu sayede oluşan sunucu hataları en aza indirilmeye çalışılacağı gibi , upload ve download hızlarıda kısıtlama getirilmezse arttırılacak.Dileriz bütün bu yaşananları affettirecek bir sistem ile dönüş yaparlar.

  Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu

  Dosya.tc’nin bannerını görenlerin ilk aklına gelen cümledir sanırım. “Mp3,Film,Video Klip … Yükleyin” , bunun tam tersi bir durumada “Kullanım Şartları” sayfasında rastlıyoruz. Dosya.tc üstüne basa basa İllegal dosyaların silineceğini söylmesine rağmen , bannerlarındaki “Mp3,Film,Video Klip … Yükleyin” sloganı kafaları karıştırıyor , görenlerede adeta bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtiyor . Dileriz dosya.tc yeni güncellemesinde tüm bu ikilemlerinden kurtulur , tüm sorunlarından arınıpta türkiyenin rapidshare’i olur.Çok zor görünsede imkansız değil…

  Alıntıdır
 3. 3
  meteoman
  Usta Üye
  başımıza iş cıktı ya .işin yoksa upload ettigin linkleri yenile : s 4. 4
  Hasan
  Özel Üye
  ben upload edeceğim bütün herşeyi aynı anda 3 - 4 yerde upload ederek garanti altına alıyorum.

  çünkü insan yapımı hiç bir şey uzun ömürlü olmaz :)

 5. 5
  computer
  Özel Üye
  Görünen o ki sunucu masraflarını çıkarmak için elbet rapidshare gibi premium sistemini çıkartıcaktır.. Er yada geç olucaktır...

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi