Görme engelliler için internet sitesi

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Görme engelliler için internet sitesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  crayziso
  Usta Üye
  Reklam

  Görme engelliler için internet sitesi

  Reklam  Görme engelliler için internet sitesi

  Forum Alev
  Avrupa Birliği’nin finanse ettiği “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi” kapsamında Türkiye’de ilk kez görme engellilerin erişimine uygun internet sitesi hazırlandı.

  Altı Nokta Körler Vakfı’nın da dahil olduğu, Avrupa Birliği’nin finanse ettiği “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi” kapsamında Türkiye’de bir ilk olan görme engellilerin erişimine uygun internet sitesi hazırlandı.

  Görme engellilerin eğitilmesi, iş yerlerine yerleştirilmesi ve görme engellierin sorunları doğrultusunda kamuoyu oluşturulması amacı ile kurulan Altı Nokta Körler Vakfı, Avrupa’daki görme engellilerle ilgili düzenlemelerin ve AB mevzuatının Türkiye’deki engellilere tanıtılması amacıyla Avrupa Körler Birliği ile beraber “Sivil Toplum Diyaloğu: Avrupa Bilgi Köprüleri Programı” kapsamında “Görme Engelliler Bilgi ve İletişim Projesi”ne dahil oldu. Türkiye’de bu konuda ilk olan proje kapsamında görme engellilerin erişimine uygun sesli internet sitesi hazırlandı.

  Ayrıca, Türkiye ve AB’de engellilere ilişkin mevzuat, uygulama, proje örnekleri ve görme engellilerle ilgili eğitim, istihdam, ayrımcılık, hukuksal düzenlemeler konularında veri tabanı oluşturuldu. Bu veriler Braille (kabartma altı nokta) alfabesi ile yazılı 50 sayfalık el kitabında toplandı.

  Kitap 2 bin 500 adet basılarak Türkiye genelinde 15 görme engelliler ilköğretim okuluna ve konuyla ilgili 50 bin CD ise görme engellilere yönelik sivil toplum kuruluşlarına dağıtılacak. 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Görme engelliler için internet sitesi

  Reklam  görme engelliler için site nasıl olur diye düşündüğünüzde tabiki sesle olur ancak klavye dokunsal işaretli olabilir yazıldıkça sesli tepki verebilecek pc yada site olabilir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi