Nokia'nın yeni bilgisayarı

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Nokia'nın yeni bilgisayarı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  dark.water
  Asker Üye
  Reklam

  Nokia'nın yeni bilgisayarı

  Reklam  Nokia'nın yeni bilgisayarı

  Forum Alev

  ı, Wi-Fi destekli, dokunmatik ekranlı yeni cep bilgisayarı Nokia N810


  Nokia’nın Wi-Fi destekleyen üçüncü tableti N810'un kasım ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Ürünün fiyatı ise 479 dolar civarında olacak.


  Cep telefonundan büyük, dizüstü bilgisayardan küçük N810’un boyundan büyük marifetleri var. Mozilla tarayıcıya, dahili kameraya, Skype, müzik çalar ve GPS’e sahip. Dokunmatik ekranlı N810, daha önceki modeller gibi kayan klavyeye de sahip.

  iPhone gibi büyük bir dokunmatik ekrana sahip olsa da, Linux tabanlı olması açık kaynak kodlu yazılımları cihazda rahatça kullanmaya olanak sağlıyor. Nokia, geliştiriciler için olan Forum Nokia platformunda yazılım geliştirmek için gerekli olan desteği de vermeye başladı. Bu hamleye cevap olarak Apple firması da gelecek yılın başından itibaren üçüncü parti yazılımlara izin ve destek vereceğini duyurdu.


  Cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlar arasında kalan bu tip cihazlara olan ilgi giderek büyüyor. Mozilla, Arm Ltd ve MontaVista Yazılım’ın oluşturduğu bir grup, donanım üreticilerinin bu tip cihazları daha kolay üretebilmesine yardımcı olacak bir platform kurma çalışmalarına başladı.

  N810 kesinlikle teknoloji tutkunlarını heyecanlandıracak özelliklere sahip. İşte bu özelliklerden bazıları:


  4.13 inç WVGA (800 x 480), 65 bin renkli ekran

  2GB dahili hafıza
  WiFi (802.11b/g) kablosuz ağ bağlantısı
  Bluetooth (2.0+ EDR)
  400MHz OMAP 2420 işlemci, 128MB sistem belleği, 256MB ROM
  Dahili kamera, aydınlığı algılayan sensör, mini USB 2.0 girişi
  Desteklenen dosya biçimleri: Video - 3GP, AVI, H.263, H.264, MP4, ASF, WMV, MPEG-1/4, Real video; Ses- MP3, WMA, AAC, AMR, AWB, M4A, MP2, Real audio, WAV
  Standart kullanımda 4 saat pil ömrü
  Boyutlar: 12.7 x 7.1 x 13.9 cm
  Ağırlık: 226 gram 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Nokia'nın yeni bilgisayarı

  Reklam  bunlar eskiden çıktıklarında çok büyük iş adamları bunları kullanıyor derlerdi bildiğin bilgisayar falan gibi laflar edilirdi ama şimdilerde görüyoruzki o kadarda büyük çapta makineler değillermiş+ Yorum Gönder
cep bilgisayarı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi