Honda'dan Yürüme Destek Cihazı !!

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Honda'dan Yürüme Destek Cihazı !! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Honda'dan Yürüme Destek Cihazı !!

  Reklam  Honda'dan Yürüme Destek Cihazı !!

  Forum Alev

  Honda, yaşlılara ve ayak kası zayıf kişilere yürürken destek olacak cihazın modelini tanıttı

  Honda Motor Company, yaşlılara ve ayak kaslarında zayıflama görülen diğer kişilere yürürken destek olabilecek deneysel bir yürüme destek cihazı modelini tanıttı.
  Verilen bilgiye göre Japonya'nın Intex Osaka kentinde 25-27 Nisan 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Yaşlılar ve Engelliler" Ekipmanları ve Rehabilitasyonu Ticaret Fuarı'nda tanıtılan Barrier Free 2008, yaşlılara ve ayak kaslarında zayıflama görülen diğer kişilerin yürümelerine destek amacıyla geliştirildi. Barrier Free 2008'deki Honda Standı'nda ilgili katılımcılara yürüme destek cihazını deneme fırsatı sundu.
  Honda, yürüme destek cihazı ile ilgili çalışmalarını 1999 yılında, insanlar için daha fazla hareket kabiliyeti sağlama amacı ile başlattı. Henüz fizibilite aşamasında olan cihazda ortak kontrol teknolojisi kullanılıyor. Kalça açı sensörlerinden alınan bilgilere göre ortak kontrol uygulayan motorlar, kontrol işlemcisinden gelen komuta göre optimum destek sağlıyor. Bu destek sayesinde kullanıcının adımları cihaz kullanılmadan atılan adımlara göre uzayarak, yürüme daha kolay hale geliyor.
  Düz kömürsüz motorlar ve Honda tarafından geliştirilen kontrol sistemi sayesinde cihaz son derece kompakt bir tasarıma sahip. Toplam ağırlığı 2,8 kilogram gibi oldukça düşük bir seviyeye çekebilmek amacıyla bel etrafına takılacak basit bir tasarım geliştirildi. Sonuç olarak farklı vücutlarda kullanılabilecek olan cihaz kullanıcı üzerindeki yükü azaltıyor. Bu cihaz ile ilgili araştırmalar Wako, Saitama'daki Honda R&D Co. Ltd. Genel Teknoloji Araştırma Merkezinde gerçekleştiriliyor. 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Honda'dan Yürüme Destek Cihazı !!

  Reklam  bu tip icatlar önemli özellikle yaşlılıkta çok önemli belki bastonu attıracak bir icat veya bacak kasları zayıflayan kaza geçiren birisi için oldukça kullanışlı ve ihtiyaç olabilecek bir cihaz yada icat+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi