Asus'dan Yeni 26 İnçlik LCD Monitör VK266H. Tam İnceleme

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Asus'dan Yeni 26 İnçlik LCD Monitör VK266H. Tam İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  Asus'dan Yeni 26 İnçlik LCD Monitör VK266H. Tam İnceleme

  Reklam  Asus'dan Yeni 26 İnçlik LCD Monitör VK266H. Tam İnceleme

  Forum Alev
  ASUS büyük monitör kullanmayı sevenler için yeni bir seçenekle karşımızda. VK266H haşmetli yapısıyla boyuta önem verenlerin kalbini kazanmayı hedefliyor.

  Monitör boyutlarının her geçen gün arttığına siz de dikkat ediyor musunuz? Artık kimse küçük monitörle yetinmiyor. Yeni monitör almak isteyen herkes daha büyük ve geniş modelleri tercih eder oldu. Günümüzde 19 ile 22 inç arasındaki modeller yavaş yavaş standart haline gelmeye başladı. Tabii bazı modeller var ki standartların oldukça üzerinde boyutlar sunuyorlar.
  ASUS’un VK266H modeli standartların üzerindeki boyutlara sahip. 26 inç (25,5 inç görüş alanı) boyutundaki monitör haşmetli yapısıyla dikkat çekiyor. Önceleri bu modelden daha küçük monitörler kullandıysanız, VK266H’yi ilk gördüğünüzde boyutlarına hayran kalmamanız elde değil. Bu modeli kullandıktan sonra daha ufak bir monitöre geçtiğinizde alışmanız zaman alacaktır.

  Nazik dev
  En yüksek 1920x1200 çözünürlüğe sahip olan model dev boyutlarının yanı sıra bağlantı seçenekleri ile de göz dolduruyor. D-Sub, DVI ve HDMI girişlerine sahip olan VK266H ile tercihinize göre tüm cihazlardan görüntü alabilmeniz mümkün.
  VK266H dev boyutlarına göre kaba bir görünüme sahip değil. Parlak siyah rengin hakim olduğu ürünün alt kısmındaki gri çizgi estetik görünümü tamamlıyor. Cihazın üst kısmında ise 2.0 MP’lik bir kamera mevcut. Ürünün üzerinde durduğu ayaklık ne yazık ki çok fazla yükselmiyor. Bu sebeple, monitörünüzün daha yüksekte durmasını istiyorsanız altına bir şeyler koymaktan başka çareniz yok.
  Ürünün ayar menülerinin kullanıcı dostu olduğunu söylemek mümkün. Çok fazla bir şey bilmeyen kullanıcılar bile birkaç tuşa basarak parlaklık, renk ve kontrast ayarlarını kolaylıkla değiştirebilirler. Ayrıca yazı, oyun, film ve İnternet gibi önceden belirlenmiş görüntü modlarıyla, tüm ayarlarla tek tek uğraşmadan en çok rahat edeceğiniz ayarlara kavuşabiliyorsunuz.

  Görüntü kalitesi
  ASUS VK266H büyük boyutları ile göz doldurmasına rağmen görüntü kalitesiyle aynı şeyi ne yazık ki başaramıyor. Bu boyda bir monitör için ürünün parlaklık seviyesinin biraz düşük olduğunu söylemek gerek. 20000:1’lik dinamik kontrast oranının da çok etkileyici olmadığını belirtmeliyiz.
  Renk konusuna gelecek olursak VK266H’nin parlak ve canlı renklerde oldukça başarılı olduğunu itiraf etmek gerek. Profesyonel kullanımdan ziyade daha çok evde kullanmak için tasarlanmış ürün sadece sRGB renkleri verebiliyor. Ancak cihaz bu konuda oldukça başarılı. Parlak renklerden koyu ve karanlık sahnelere geçtiğimizde ise aynı başarıdan bahsetmek pek mümkün değil. Karanlık mekanlarda geçen oyun ve film sahnelerinde renklerde ve görüntü kalitesinde bozulmalar meydana geliyor. Genel olarak bir şey söylemek gerekirse VK266H için ne çok iyi, ne de çok kötü diyebiliriz.


  Boyutu mu, işlevi mi?
  Ürünün üzerinde bir de tümleşik olarak 2.1 ses sistemi bulunuyor. Monitörlerde bulunan hoparlörlerin genelde çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Ancak VK266H’yi bu genellemenin dışında tutmak lazım. Cihazın üzerinde bulunan hoparlörler gerçekten iyi ses veriyor. Bu konuda ürünün tek eksisi girişin arka tarafta olması. Ön tarafta olsaydı daha rahat kullanılabilirdi.
  ASUS VK266H büyük boy monitör arayanlar için iyi bir seçenek gibi duruyor. Görüntü kalitesi çok üst seviyede olmasa da yine de çok kötü demek haksızlık olur. Dev boyutlardaki bir monitörde çalışmanın, oyun oynamanın ve film seyretmenin keyfi gerçekten bir başka oluyor. Karanlık sahnelerde yaşanan sorunları göz ardı edebilirseniz ASUS VK266H’nin sadece boyutlarıyla bile sizi etkileyeceğini garanti ediyoruz.


  Teknik özellikler

  - En boy oranı: 16:10
  - Parlaklık: 300 cd/m2
  - Kontrast oranı: 20000:1 (dinamik)
  - 25,5 inç
  - 1920 x 1200 çözünürlük (en yüksek)
  - 2 ms tepki süresi
  - D-Sub, DVI ve HDMI girişleri
  - 2 x 3 W hoparlör
  - 597x230x452 mm boyutlar
  - 7.9 kg ağırlık

  Bilgi için: ASUS Türkiye
  Web:
  tr.asus.com
  Fiyat: 500 $ + KDV
 2. 2
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye

  --->: Asus'dan Yeni 26 İnçlik LCD Monitör VK266H. Tam İnceleme

  Reklam  cok guzel bir monitor fiyati insin insallah alirim da
  biraz konu tekrari Olmus Fatal Abi senden daha hizli davranmis http://mumsema.net/bilim-teknoloji/3...-inceleme.html+ Yorum Gönder
26 inç monitör
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi