Dünyanın en yüksek IQ’suna sahip insanı

+ Yorum Gönder
Elektronik ve Bilim - Teknoloji Bölümünden Dünyanın en yüksek IQ’suna sahip insanı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Mattet
  Usta Üye
  Reklam

  Dünyanın en yüksek IQ’suna sahip insanı

  Reklam  Dünyanın en yüksek IQ’suna sahip insanı

  Forum Alev
  Dağıstan Devlet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Nadia Camukova, 199.37 IQ ile dünyanın en üstün zekálı insanı unvanını taşıyor.

  Prof. Camukova’nın hafızasında tam üç bin kitap bulunuyor. Yedi dil bilen Nadia Camukova, şu anda Türkiye’de ve Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın davetlisi olarak Ahmet Yesevi konusunda araştırma yapıyor.

  Dağıstan Devlet Üniversitesi öğretim üyesi tarihçi ve edebiyatçı Prof. Nadia Camukova, "dünyanın en zeki insanı" unvanını taşıyor. Prof. Camukova’nın bu sıfatı, iki yıl önce Moskova’da düzenlenen uluslararası bir toplantıda tespit ediliyor. 23 ülkeden bilim adamının katılımıyla düzenlenen toplantıda yapılan ölçümde, Prof. Camukova’nın IQ’sü 140-200 aralığında 199.37 çıkıyor.

  14 yaşına kadar Moskova’da yaşayan, daha sonra Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’ye yerleşen Camukova’nın farklılığı, henüz bir yaşındayken doktor olan annesi tarafından fark ediliyor ve sekiz kişilik seçilmiş öğrenciler arasında okuması sağlanıyor. Ünlü mutasavvıf Ahmet Yesevi üzerine yaptığı bir araştırma dolayısıyla Türkiye’de bulunan 29 yaşındaki Prof. Nadia Camukova, sorularımızı cevaplandırdı.

  Fazla Okuyamıyorum

  Dünyanın en yüksek IQ’süne sahip olmak keyifli mi, yoksa rahatsız edici mi?

  Küçükken çok şey fark etmiyorsunuz zaten. Fark ettiğiniz şey, yaşıtlarınızın arasında olmadığınız. Ben üç yaşındayken yedi yaşındakiler, 3.5 yaşındayken 10 yaşındakilerin arasında yaşıyordum. Ama asıl sıkıntı, 23 yaşında beyin kanaması geçirince başladı. Zihnimdeki birikimden dolayı kanama geçirmiştim O günden sonra fazla okuyamıyorum. Çünkü okuduğum her şey aklımda kalıyor.

  Nasıl oluyor bu?

  - Bende fotografik bir hafıza var. Yüzleri unutuyorum ama okuduğum herhangi bir kitabın bütün cümlelerini, noktasına, virgülüne kadar hatırlıyorum. Böyle üçbinden fazla kitap var hafızamda.

  Mesela neler, Suç ve Ceza, Anna Karenina?


  Klasikler elbette var. Sovyetler dönemindeki eğitim sisteminde hepsini okuyorduk çünkü. Bilgi, bilgisayarın hafızasında nasıl kalıyorsa, benim hafızamda da öyle kalıyor.

  Kaç dil biliyorsunuz?

  Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Türkçe ve Farsça olmak üzere yedi dil biliyorum ve sağlık sebebiyle daha fazlasını da öğrenmek istemiyorum.

  Peki bu kadar zeki olduğunuzu öğrenenler nasıl bir tepki gösteriyor?

  Rusya’da bunun duyulmasına izin vermedim. Onun için sorun yoktu. Ama Türkiye’de nasılsa duyuldu. Duyulduktan sonra da, bazı insanlar bana geleceklerine dair sorular sormaya başladılar. Neden bilmiyorum ama bir tür falcı veya medyum muamelesi yapıyorlar bana.
 2. 2
  scarce
  Üye

  --->: Dünyanın en yüksek IQ’suna sahip insanı

  Reklam  yha super bi kadın yha

  nutkum tutldu valla !!!!!!!!!!11 3. 3
  BADMAN
  Usta Üye
  adam degil 30 yaşında bir kadın ama harbiden cok zeki bir kadınmıs bende öyle zeki olsam ne var :D 4. 4
  scarce
  Üye
  kadınların zeki olmadıını savunan ufak beyinlilere duyrulur:);)


  Bugüne kadar 3 bin civarında kitap okuyan Camukova, “Her gün bir kitap okumaya çalışıyorum. Karl Marks’ın Das Kapital’ini 4 yaşında okudum. Kur’ân’ı da aynı yaşta okuyup ezberledim. Okuduğum bir kitabı ikinci kez okumam ama zevk alarak tekrar tekrar okuduğum tek kitap Kur’ân’dır. Her 20 günde bir okurum.” diyor. ‘Dindar mısınız? ’ sorusuna, ‘İnanacak kadar zekiyim.’ diye cevap veren Camukova, “Yaratılışa inanıyorum. İnanmıyorum diyen insanlar kısa vadeli inançlarla yaşarlar aslında.” diye konuşuyor.

 5. 5
  Fatih©
  Üye
  Yavv Türk Vatandaşı mıymış bu?

 6. 6
  don juan
  Üye
  evet bende kadının kumul türklerinden olduğunu duymuştum Prof. Nadia Camukova,

 7. 7
  4t4q
  Yeni Üye
  herkes bu adam gibi olmak istiyorsa yaşından büyüklerle takılsın sonrada beyin kanaması geçirsin :D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi