Asus HDD şifre Sorunu

Konu Kapatılmıştır
Donanım ve BIOS Bölümünden Asus HDD şifre Sorunu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  karaziki
  Yeni Üye
  Reklam

  Asus HDD şifre Sorunu

  Reklam  Asus HDD şifre Sorunu

  Forum Alev
  arkadaşlar 3 gün önce bir asus f3jc aldım.Fakat dün biosunu kurcalarken hdd password ayarladım.Daha sonra bilgisyarı yeniden başlattığımda şifreyi kabul etmedi.Şifre konusunda türkçe karakter-num lock-caps lock vs kullanmadım.ayrıca yanlış tuşa basmış olabileceğimden ötürü yaklaşık 300-400 defa şifre girdim fakat sonuç yok! Bilgisayar açılmıyor. yani açılıyor siyah ekranda benden şifre istiyor. Bu şifreyi yok etmenin bir yolu varmı?? yardım ederseniz sevinirim. ve ACİL olarak çünkü aylardır bu bilgisayarı almak için bekliyorum fakat aldım kullanamıyorum! 2. 2
  salihpolat
  Yeni Üye

  --->: Asus HDD şifre Sorunu Acil yardım!!!!!

  Reklam  selam arkadaşım öncelikle bilgisayarını iyi günlerde kullanmanı dilerim sana tavsiyem bilgisayarına format çekmentir. formattan sonra biyos ayarlarına girip bütün verileri otmatik ayarla seçeneğini tıklamandır.büyük ihtimal bu sorun kalkacaktır. 3. 3
  serdar125
  Yeni Üye
  Formata gerek yoktur anakart ta pil var dır bu pili çıkarıp takarsan bıos ayarları sıfırlanır... 4. 4
  KemaaLL
  Emekli
  Alıntı salihpolat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  selam arkadaşım öncelikle bilgisayarını iyi günlerde kullanmanı dilerim sana tavsiyem bilgisayarına format çekmentir. formattan sonra biyos ayarlarına girip bütün verileri otmatik ayarla seçeneğini tıklamandır.büyük ihtimal bu sorun kalkacaktır.
  sistem nedir BIOS nedir farkında değilsiniz sanırım..format sisteme atılır.BIOS la ne alakası var.


  Alıntı serdar125 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Formata gerek yoktur anakart ta pil var dır bu pili çıkarıp takarsan bıos ayarları sıfırlanır...
  bios pilini çıkarın demişsinizde bahsedilen bir masaüstü bilgisayarı değil.alttaki resme bakınız..


  Alıntı karaziki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaşlar 3 gün önce bir asus f3jc aldım.Fakat dün biosunu kurcalarken hdd password ayarladım.Daha sonra bilgisyarı yeniden başlattığımda şifreyi kabul etmedi.Şifre konusunda türkçe karakter-num lock-caps lock vs kullanmadım.ayrıca yanlış tuşa basmış olabileceğimden ötürü yaklaşık 300-400 defa şifre girdim fakat sonuç yok! Bilgisayar açılmıyor. yani açılıyor siyah ekranda benden şifre istiyor. Bu şifreyi yok etmenin bir yolu varmı?? yardım ederseniz sevinirim. ve ACİL olarak çünkü aylardır bu bilgisayarı almak için bekliyorum fakat aldım kullanamıyorum!
  sıfır notebook almışsınız.. notebooku acemice açıp pilini çıkarmanızı asla tavsiye etmem.. biostan daha beter sorunlara yol açabilirsiniz.notebook oyuncak değil dağıt topla olayını herkes yapsın.. servisine başvurmaktan başka çareniz yok.. özelliklede cihazınız garanti kapsamındaysa..

Konu Kapatılmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi