Pinokyo Kimdir?

+ Yorum Gönder
Eğitim ve Biyografi Bölümünden Pinokyo Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Pinokyo Kimdir?

  Reklam  Pinokyo Kimdir?

  Forum Alev
  Pinokyo / Pinocchio

  pinokyo.jpeg

  Pinokyo, İtalyan yazar Carlo Collodi' nin 1881yılında yazdığı ünlü çocuk klasiğinin kahramanıdır. Yalan söyledikçe burnunun uzamasıyla meşhurdur.

  Pinokyo, önce Kiraz usta tarafından sıradan bir odun olarak bulunur. Kiraz usta konuşan kütüğü bulunca çok şaşırır. Bu yüzden arkadaşı Gapetto usta ondan kütük isteyince hiç düşünmeden hem ağlayan hem gülen kütüğü ona verir. Böylece asıl hikaye başlamış olur.


  Pinokyo türlü türlü yaramazlıklar yapar. Bir keresinde arkadaşıyla birlikte oyuncak kentine gitmiştir. Burada Perşembe günleri okul yoktur ve hafta sonu okul tatildir. Bu kentte haftanın 5 günü perşembe günüdür ve geri kalan günler hafta sonudur. Çocuklar burada ders çalışmadıkları için eşeğe dönüşmüşlerdir. Satıcı da onları satarak zengin olmuştur. Pinokyo, eşek haliyle tam ölecekken Mavi peri onu çocuğa dönüştürmüştür.

  Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo'nun tek isteği Gapetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için egoist kişiliğinden vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto'nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür.
 2. 2
  rengigül
  Usta Üye

  --->: Pinokyo Kimdir?Biyoğrafisi,Özgeçmişi Hakkında

  Reklam  pinokya resimleri..

  pinokyo-0.jpg

  pinokyo-1.jpg

  pinokyo-resimleri.jpg+ Yorum Gönder
pinokyo,  pinokyo nedir kimdir,  pinokyo resmi,  pinokyo biyografisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi