Lupus Hastalarına Öneriler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Lupus Hastalarına Öneriler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Reklam

  Lupus Hastalarına Öneriler

  Reklam  Lupus Hastalarına Öneriler

  Forum Alev

  Doktorunuza danışmadan herhangi bir destek ürün kullanmayın.
  Lupus henüz kesin nedeni ve tedavisi bilinmeyen bir hastalık. Çeşitli ülkelerde binlerce araştırmacı bu hastalığın bilinmeyenlerini ortaya çıkartmak amacıyla çalışmalar yapıyor.

  Kısa adıyla SLE olarak bilinen Sistemik Lupus Eritamatozus birden fazla organı etkileyebildiği için sistemik olarak tanımlanmakta. Ve bağışıklık sisteminin bozulmasıyla da otoimmün bir hastalık olarak bilinmektedir.
  Lupus yıllarca süren, alevlenme ve iyileşme dönemleriyle giden uzun bir seyir gösteriyor.
  Hastalık, herhangi bir zamanda, kendiliğinden ya da bir enfeksiyona veya başka bir nedene bağlı olarak alevlenebiliyor.
  Alevlenme ya da iyileşme dönemlerinin ne kadar süreceği tahmin edilemiyor.
  ABD'nin önde gelen tıp kuruluşlarından John Hopkins'de Lupus hastalığı üzerinde uzman olan ve bu hastalıkla ilgili araştırmalara katılan profesör Michelle Petri, hastalığın yeniden tetiklenmesinin önlenmesi için Lupus hastalarına şu önerilerde bulunuyor:
  - Kendinizi çok iyi hissetseniz bile her üç ayda bir doktorunuza görünün ve gerekli kontrol ve testlerden geçin.
  -Giderek kullanımı yaygınlaşan vitamin, mineral, bitkisel, antioksidan karışımı destek ürünlerini doktorunuza danışmadan kullanmayın. Profesör Petri, Lupus hastalarını özellikle " Echinacea " konusunda uyarıyor. Soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon, zayıf bağışık sistemini güçlendirmek amacıyla tablet olarak ya da bitki çayı şeklinde kullanılan echinacea Türkiye'de ekinezya olarak biliniyor. Profesör Petri, ekinezyanın Lupus alevlenmelerine yol açtığının çok sıklıkla görüldüğünü vurguluyarak Avrupa'da "otoimmün hastalığnız" varsa kullanmayın uyarısıyla satıldığına dikkat çekiyor.
  -Güneşin zararlı ışınlarından kesinlikle korunun.
  - İlaç kullanımında doktorunuza danışın ve sulfa grubu antibiyotik kullanımından kaçının. Sulfa grubu antibiyotiklerin Lupus hastalığını alevlendirdiği biliniyor.
  - Sigara kullanıyorsanız kesinlikle bırakın.
  - Stressden uzak durmaya çalışın.
  - Kendinize eğlence ve dinlenmek için zaman ayırın. - Lupus hastaları için güvenli olduğu kanıtlanan grip aşısını olmayı ihmal etmeyin.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Lupus Hastalarına Öneriler

  Reklam  Çok uzun yıllar süren bir hastalık olası ve kesin bir tedavisinin olmaması bu hastalığın önemini arttırmaktadır.Bu nedenle insanların kendi başlarına takviyeler alması yada bitkisel ürünleri kullanması tavsiye edilmemektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi