Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  >pınar<
  Üye
  Reklam

  Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear

  Reklam  Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear

  Forum Alev
  Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear


  Sedef hastalığı tedavisinde çok çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Tedavi şekli; hastalığın çeşidi ve şiddeti, bulunduğu alan, hastanın yaşı ve sağlık durumu dikkate alınarak seçilir. Ultraviyole, sedef hastalarının şikayetlerini azaltabilir. Orta ve şiddetli sedefi olan, lokal ilaç tedavisine cevap vermeyen veya bu tedavi için çok yaygın hastalığı olanlarda uygulanabilir. Güneş ışığı ve suyun sedef hastalarında faydası uzun zamandır bilinir. Ancak kontrolsüz güneşlenmek hastalara zararlı da olabilmektedir. Güneş yanığı hastalığın artmasına neden olabilir.

  Özellikle açık tenli kişilerde ultraviyole deri kanseri riskini arttırmaktadır. Ultraviyole ışık kaynakları, güneş ışıklarından ultraviyole A ve B'nin tedavi amaçlı kullanılması için geliştirilmiş yapay cihazlardır. Böylece ultraviyole, kontrollü ve düzenli bir şekilde doktor tarafından uygulanabilir. Ultraviyole, sedef hastalarında yüksek olan deri hücrelerinin gelişme hızını azaltır.


  UvA (PUVA)

  Psoralen içeren ilacı içen hastaya ultraviyole A tedavisi uygulanır. Psoralen gözün lens kısmında birikeceğinden hastalar tedavi alırken güneş batıncaya kadar UvA geçirmeyen güneş gözlükleri kullanmalıdır.
  UvB

  UvB tedavisi güvenilir ve etkilidir. Ağızdan ilaç alınması gerekmez. Seanslar halinde uygulanır.


  BClear

  Sedef hastalığı tedavisinde kullanılan ileri teknolojiyle geliştirilmiş yeni bir UvB cihazıdır. Fiber optik iletim sistemine sahiptir. Böylece normalde kabin tedavisi şeklinde uygulanan ultraviyole tedavisinin sadece hastalıklı bölgelere uygulanmasına olanak sağlar. Hastalıklı alanlarda yüksek dozlar kullanılarak tedavi seansları azalır. Sağlıklı cilde ışık verilmediğinden bu alanlarda yan etki olmaz.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear

  Reklam  Sedef hastaları perhizlerine dikkat etmesi gerekir.Bu hastalıkta domates patlıcan gibi asitli sebzelerin yada gazlı içeceklerden uzak durmak gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi