Büyümüş Gözeneklere Etkili Bakım Tavsiyeleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Cilt Hastalıkları Bölümünden Büyümüş Gözeneklere Etkili Bakım Tavsiyeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gamzeeyldz
  Usta Üye
  Reklam

  Büyümüş Gözeneklere Etkili Bakım Tavsiyeleri

  Reklam  Büyümüş Gözeneklere Etkili Bakım Tavsiyeleri

  Forum Alev
  Büyümüş Gözeneklere Etkili Bakım Tavsiyeleri
  Gözenekler ile ilgili problem, doğru bakımı uygulamadığınızda gözeneklerin tıkanması ve büyümesidir. Kuru ciltlerde, gözenekler olduğundan daha kötü görünebilir. Fakat gözeneklerin tıkanmasını önlemenin ve muhteşem makyaj ürünleriyle cildinizde neredeyse hiç gözenek yokmuş gibi göstermenin kesinlikle yolları vardır. İşte gözenek probleminizle baş etmek için yapmanız ve kullanmanız gereken en iyi şeyler:

  TANELİ ÜRÜNLER
  Gözeneklerin işlevi olan verimli olarak yağ geçişini sağlamasına yardımcı olmak için, kuru ve gözenekleri tıkanmış ölü derileri temizleyen taneli ölü deri temizleyicileri kullanın. Burt’in Bees Facial Scrub’ını gerçekten çok seviyoruz, çünkü her gün kullanmak için yeterince hassastır. Ayrıca yulaf, portakal kabuğu, badem ve gül taçyaprağı gibi iyi doğal bileşenler içerir. Taneli ürünleri kullanırken çok dikkatli olun. Azar azar kullanın ve çok sıklıkla kullanmayın. Yıkamayla bu ürünü kullanmayı abartırsanız; vücut, onu yenilemeye çalışırken fazla yağ üretir. Günde bir veya iki defa iyidir.

  YÜZ BAKIMI
  Yüz bakımı, gözenekleri eksiksiz olarak derinlemesine temizlemede bir harikadır. Nasıl yapıştırıcı olabildiklerinden daha söz etmedik… İyi bir yüz bakımının göstergesi, ildinizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için masajın kişiselleştirilmesidir. Bu yüzden hizmetten önce ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı tartıştığınız yüze bakım yapan kimseye danışmanız çok önemlidir. Yüz bakımının diğer muhteşem özelliği ise, sahip olabileceğiniz (ölü hücrelerle tıkanmış gözenekler) berbat siyah noktalardan güvenli bir şekilde kurtulmanızı sağlamasıdır. Shizuka Japanesse Day Spa’da sunulan huzur dolu ortamı ve mükemmel yüz bakımını seviyoruz.

  MİKRODERMABRASYON
  Microdermabrasyon, cildi pürüzsüzleştirerek gözenek görüntüsünü büyük ölçüde azaltır böylelikle gözenekleri tıkayan ölü hücreleri temizler. Aynı zamanda cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için kollajeni uyarır. Amerikan Lazer Merkezi’nde bulunan uzmanlar tarafından bu uygulamayı yaptırabilirsiniz veya daha az güçlü fakat hala Derma New Mıcrodermabrasyon Sistemi gibi ev ürünlerinde bir hayli etkileyici olanları denemekten hoşlanabilirsiniz. Örümcek damarlara sahipseniz, mikrodermabrasyon yaptırmayın. Cilt tedavisi onları daha kötü hale getirebilir.

  ALFA VE BETA ASİTLERİ

  Alfa hidrosit asidi sadece suyun içerisinde, beta hidrosit asiti de (salisilik asit) sadece yağın içerisinde çözülürken, hem alfa hidrosit hem de beta hidrosit asitleri gözeneklerin tıkanmasını sağlayan ölü deri hücrelerini engellemek için deriyi pul pul döker, böylelikle içeride oluşan ölü deri hücrelerini dökerek dolmuş yağ gözeneklerine gerçekten sızabilir. Salisilik içeren ürünleri araştırın. Kombinasyon cilde sahipseniz, hem salisilik hem de glikolik asit içeren Murad’s Exfolıating Acne Treatment Gel (Dr. Murad Kozmetik Ürünleri) gibi ürünleri kullanabilirsiniz.
  TRETİONİN
  Hücreleriniz tretionin gibi daha güçlü bir şeyler istiyorsa, Retin-A olarak bilinen ilacı dermatologunuza sorun. Siyah noktaları çıkararak ve hücre yenilenmesini hızlandırarak tıkanmış gözeneklere yardım eder. Retin-A bazlı jel çok sertse, nemlendirici baz sağlayan Renova’yı dermatologunuza sorun. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Büyümüş Gözeneklere Etkili Bakım Tavsiyeleri

  Reklam  Bazı kadınların yüz ve cilt gözenekleri daha büyük olmaktadır.Bu durumdan rahatsız olan kadınların bazı makyaj malzemelerini kullanmaları onların tek çözüm yolu olmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi