12-15 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden 12-15 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  12-15 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  Reklam  12-15 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  Forum Alev
  12-15 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi  Birşeyler yaparken veya yolda giderken konuşun. Gezerken örneğin bilindik nesneleri işaret edin. (arabalar, ağaçlar, kuşlar) ve isimlerini söyleyin. “Bak bu bir köpek. Köpekler hav hav der.” gibi.
  Çocuğun taklit edebileceği kadar basit ancak gramer kurallarına uygun konuşun.Evde veya odasında ses çıkaran eşyaları tanıtın. Örneğin, çalar saati tanıtın. Nasıl ses çıkarttığını taklit edin. Örnekleri çoğaltabilirsiniz.Banyo zamanını sesli oyun zamanına dönüştürün. Çocukla göz hizasına gelin. Sudaki dalga sesini çıkartın. Veya suda yüzen motorlu oyuncağın sesini taklit edin. “rrr-rrr-rrr” sesini.Komutları takip etmesi için oyun oynayın. Örneğin, şarkı söyleyerek istediğiniz komutu verin. “Buraya gelmeni ve oturmanı istiyorum.” Çocuk oturduğunda, şarkı şeklinde “teşekkür ederim oturduğun için” diyebilirsiniz.
  Çocuğun tek kelimelik ifadelerini genişletin. Örneğin, çocuk “araba” dediğinde siz de “evet, büyük kırmızı bir araba.”Çocuk bir kelimeyi birçok kelimeyi anlatmak için kullandıklarında ne demek istediğini siz tahmin edin ve söyleyin. Örneğin, kahvaltıda “daha” dediğinde, siz “daha fazla süt mü istiyorsun?” gibi cümleleri açabilirsiniz.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: 12-15 Ay Arası Dil Gelişimi Etkinlikleri-Çocuklarda Dil Gelişimi

  Reklam  Çocukların bazı kelimeleri çıkartmaları zor olmaktadır.BU nedenle bunların eğitimini yaptırmak ve çeşitli tekerlemeler ile dillerinin gelişmesine yardımcı olmak gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi