Bebekler için sağlıklı oyuncaklar

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Bebekler için sağlıklı oyuncaklar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Bebekler için sağlıklı oyuncaklar

  Reklam  Bebekler için sağlıklı oyuncaklar

  Forum Alev
  • Bebeğiniz için sağlıklı oyuncak


  bebekler icin saglikli oyuncaklar.jpg  • Bebek oyuncakları almadan önce içerisinde tehlikeli kimyasallar bulundurabilen oyuncaklar olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.Sağlıksız oyuncaklar bedensel gelişimini tamamlamayan çocukları ölüme bile götürebilir.Unutmayın çocuğunuzun sağlığı her şeyden daha önemlidir.
  • Bebeğiniz eğlenceli oyuncaklar peşinde olacaktır.Ancak bütün oyuncaklar güvenli mi? Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli? İşte tüm sorularınıza yanıt bulacağınız sağlıklı bebek oyuncakları listesi;
  • Oyuncak alırken nelerden kaçınmak gerekir?
  • Kurşun: İnanılması zor olsa da pek çok oyuncak kurşun içerir ve kurşun ciddi anlamda zehirlenmelere sebebiyet verebilir. Bu zehirlenmeler böbreğe zarar verebilir, öğrenmede ve büyümede gecikmeye neden olabilir. Amerikada ki oyuncakların 3de 1inde orta ve yüksek seviye arasında kadmiyum, cıva ve diper potansiyel tehlikeli kimyasalların olduğu ortaya çıkmıştır.
  • Çin malı plastik oyuncaklar: Çin de üretiken oyuncaklarda kurşun boya olduğu Birkaç sene önce ortaya çıkmıştır ve yaklaşık 9milyon oyuncak toplatılmıştır. Çinde ki kalite kontrol diğer ülkelerdekilere göre çok katı olmadığı için Çin malı oyuncak almamak akıllıca bir şey olur. Oyuncakların arkasında nerede üretildiği yazar, buna bakarsanız Çin malı oyuncak almaktan kaçınırsınız.
  • PVC(Polivinil klorür): Yaygın olarak kullanılan bu plastik vinil klorür, diyoksin, ftalat gibi kanserojen zararlı kimyasallar içerir. Bunlarda astım, alerji ve üreme sorunlarına neden olur. Bu madde oyuncaklarda sıklıkla görülür. Neyse ki etiketinden PVC kullanıldığını anlayabilirsiniz.
  • BPA(Bisfenol A): Bu kimyasal madde pek çok plastik üründe bulunur ve çocuk gelişimini etkileyebilir. Ayrıca dikkat bozuklukları, erken başlayan ergenlik, obezite gibi rahatsızlıklara neden olur. Kesinlikle kullanmayın.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Bebekler için sağlıklı oyuncaklar

  Reklam  Bebeklerin kullandığı oyuncakların yapısına ve markalarına dikkat etmek gerekmektedir.Çin malı oyuncaklardan uzak durmak ve plastiği kaliteli olan ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi