Çocukların soğuk algınlığı için bitkisel tedaviler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Çocuk Sağlığı ve Bakımı Bölümünden Çocukların soğuk algınlığı için bitkisel tedaviler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Çocukların soğuk algınlığı için bitkisel tedaviler

  Reklam  Çocukların soğuk algınlığı için bitkisel tedaviler

  Forum Alev
  Çocukların soğuk algınlığı için bitkisel tedaviler


  Grip gibi, genelde tüm soğuk algınlığı hastalıkları virüs enfeksiyonlarıdır.
  Soğuk algınlığı hastalığı oluşana kadar pek çok etkenin bir araya gelmesi gerekiyor.

  Bedenin savunma sistemlerinin güçlendirilmesiyle, soğuk algınlığına karşı etkili bir tedavi uygulanabilir. Bir çocuğun ateşi yükseldiğinde veya boğazı ağrıdığında, aşağıdaki öneriler en iyi biçimde yardımcı olacaktır.


  Bitki çayı: Soğuk baldır sargısının yanı sıra çocuğa terletici bir bitki çayı(örneğin ıhlamur) veya bronşit çayı içirilir. Eğer öksürüyorsa rezene çayı içirilir.
  Bitki katkılı banyolar: Kekik veya lavanta banyoları solunum yolları için çok iyidir. Çocuklar için banyo suyu 35 dereceyi aşmamalı ve banyo süresi 5 dakikayı geçmemelidir. Banyodan sonra çocuk yatakta dinlenmelidir.

  Boğaz kompresi: Boğaz ağrısına ve şişen lenf bezlerine karşı bir boğaz kompresi uygulanabilir. Islak bir bez boğaza yatırılır ve üstüne sıcak bir kuru havlu örtülür. Küçük hasta bu arada 1-2 saat yatakta dinlenir.

  Isırganotu: Çok yönlü ısırganotu bedenin savunma sistemlerini güçlendirir ve soğuk algınlığının bulaşmasına karşı önlem olarak kendini yeterince kanıtlamıştır.
  Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış ısırganotu yaprağı, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde iki litreye yakın miktarda ısırganotu çayı rahatlıkla içilebilir. Bu amaçla demlenen çay bir termosta sıcak durumda muhafaza edilebilir.

  Civanperçemi: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış civanperçemi, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Gün boyunca 3-4 bardak taze demlenmiş civanperçemi çayı soğutulmadan yudumlanır.

  Ihlamur: Yarım tatlık kaşığı ince kıyılmış ıhlamur, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3-4 bardak taze demlenmiş ıhlamur çayı, balla tatlandırılarak elden geldiğince sıcak içilir.

  Ev reçetesi: 10-15 dakikalık sıcak ayak banyoları yapılır. Su dayanılabilecek kadar sıcak olmalı ve sürekli sıcak su eklenerek soğuması önlenmelidir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Çocukların soğuk algınlığı için bitkisel tedaviler

  Reklam  Çocukların yaşlarına uygun bitkisel tedavi ve destek verilmesi lazım.Bebeklerin fazla bitkisel içeceklerin verilmesi doğru olmaz.Daha çok büyüme çağındaki çocukların bitkisel çayların verilmesi doğru olur.+ Yorum Gönder
bebeklerde soğuk algınlığı bitkisel tedavisi,  bebeklerde soğuk algınlığına bitkisel çözüm,  cocuklarda sogukalginligi bitkisel tedavi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi