Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Dantel Örnekleri Bölümünden Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler

  Reklam  Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler

  Forum Alev
  Söz Bohçası

  s-z-boh-as-.jpg


  Genel olarak kız isteme merasimi kızın evinde yapılır. Ailenin erkek tarafından büyüğü veya ailenin değer verdiği kişi, kızı ailesinden "Allah'ın emri, Peygamberin kavliyle ister." Hemen ardından söz kahveleri ikram edilir. Genç çifte yüzükler takılırken, geleneksel bir konuşma yapılıp kurdele kesilir. Hatta bekar ve evde kalmışlara (!) kurdeleden birer parça kesilerek verilir. Kurdele ne kadar kısa ise evlenme o kadar yakın zamanda gerçekleşir diye de bir rivayet vardır.
  Bu tip merasimlerde her iki tarafında ilk mürvetlerinin olmasından dolayı, bir takım tecrübesizliklerden kaynaklanan, yanlış anlamalar ve alınganlıklar olabilir. İşte bu noktada size çok iş düşüyor. Mümkün mertebe olayları alttan alarak, sakince çözümlenmesini sağlamalısınız. Unutmayın ki düşüncesizce yapılan davranışlar ömür boyu süren kırgınlıklar ve küskünlükler yaratır.
  Söz gecenizde kıyafetinizde aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Gelin adayları sade bir etek-gömlek veya elbise, sade makyajla tamamlanmış bir saç modeli; damat adayları ise şık bir takım elbise, uyumlu bir kravat seçmeli, saç ve sakal tıraşını yaptırmış olmalılar. Unutmayın hiç bir anne-baba böyle bir gecede moda dergisinden fırlamış gibi görünen bir gelin ve damat adayı ile karşılaşmak istemezler.
  Kızlar, 1 hafta öncesinden köpüklü kahve provasına başlamanızı öneriyoruz. Nasıl mı?
  Cezveye kişi sayısı kadar kahve fincanı su koyun . İçine yaptığınız kişi adedinden 1-2 çay kaşığı fazladan kahve koyun. Eğer az şekerli isteniyorsa kişi başına çeyrek çay kaşığı, orta şekerli isteniyorsa kişi başına yarım çay kaşığı, şekerli isteniyorsa kişi başına bir çay kaşığı şeker koyun. Cezveyi normal ateşe koyarak köpürene kadar aralıklarla karıştırın. Kaynama sırasında asla karıştırmayın. Köpürdükten sonra fincanlara yarısını koyun ve kısık ateşte tekrar köpürtün. Bu arada o gece için taze kahve almayı unutmayın. İşte misler gibi kokan, bol köpüklü kahvenin sırları. Unutmayın ilk puan her zaman kahveden gelir!!!
  Bu arada, damadın heyecanından faydalanarak, ona hayatı boyunca unutamayacağı tatlı bir oyun oynayabilirsiniz. Bizden duymuş olmayın ama kahvesine şeker yerine tuz koyarak yüzündeki değişen ifadeyi keyifle izleyebilirsiniz.
 2. 2
  OriqinaL..!
  Üye

  --->: Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler

  Reklam  Kahveye şeker yerine tuz koyma olayına bayılıorum yaa :)
  Ama yaparsam ben gülmemek için zor tutarım kendimi :D 3. 3
  zeyda
  Yeni Üye
  şeker yerine tuz koymak seni istemiyorum anlamına geliyor diye duymuştum ben.ne kadar doğru bilemiyorum ama 4. 4
  ♥AyaStafaNoS
  Emekli
  şeker yerine tuz koymak seni istemiyorum anlamına geliyor diye duymuştum ben.ne kadar doğru bilemiyorum ama
  evet bende öyle duymuştum :)

  beni istemeye gelmişlerdi. ben istemiyorum tabi :D
  kahveye şeker atmayı unutmuşum acı olmuş :D
  onlar da bilerek yaptım sanmışlar :D

 5. 5
  Fashion
  Bayan Üye
  Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler

  Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler.jpg

  Söz Bohçası ve Yapılması Gerekenler1.jpg

+ Yorum Gönder
söz bohçası
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi