Dantel Angles Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Dantel Örnekleri Bölümünden Dantel Angles Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Dantel Angles Yapılışı

  Reklam  Dantel Angles Yapılışı

  Forum Alev
  Dantel Angles Yapılışı
  Bu Resimde Karşı Kıyıya Atkının Atılışı Gösteriliyor.  Atkının Aynı Tarafa Dönüşü Ve İğnenin Pozisyonu Gösteriliyor Bir Sonraki Adım İçin.  Burada İğneyi Angles Zincirinin Yanlarındaki Mini Ajurlara Atkı Atıyorsunuz Ve Alttaki Yatay Atkıya Geri Dönüyorsunuz.  Burada Dikkat Edilecek Nokta Geliş Ve Gidişi Yaparken Yatay Atkıda İğnenin Bir Üstten Bir Attan Geçmesini Sağlamak.  Bu Resimde De İpliği Hiç Koparmadan Yaprağın İşlenişi Görülüyor.
  Yaprağın Atkılarını 2şer 2şer Alarak Bir Alttan Bir Üstten Geçerek Sağa Ve Sola Gidip Geliyorsunuz.  Sepet Örgü Gibi Yapılıyor.Bu Arada İlk Kademe Oluşuyor. Sonra Yaprakta Daralma Başlayacak Uca Gidildikçe Yaprak İncelir.  Dikkat Burada En Kenardaki İkili Atkı Örgüye Alınmıyor.Sağda Ve Solda Ortada Kalanlar Örülüyor.  İlk Kademeyi Kaç Sıra Yapmışsanız İkinci Kademeyide Diğerlerinide O Kadar Sıra Örüyorsunuz.Yaprak Giderek Daralıyor.Kademeleri Oluşturmak İçin Yukardada Anlattığım Gibi Yanlarda İkişer Atkı Örülmeden Geri Dönülüyor
  Buradada En Üstte En Son Yapılan Örgüden Geriye Gizli Bir Şekilde Dönüş Görülüyor.İp Başlangıç Atkısının Altında Bitirilir.Arka Tarafta Kalması Sağlanır.Dikkat Ederseniz Yaprağın Sağı Ve Solundaki Atkı Sayısı Eşit .Bu Önemli Böyle Olmazsa Çarpık Bir Yaprak Ortaya Çıkar.  Buradada Yaprağın Bitmiş Hali.  Burada Örnek Tamamiyle Bitti Yani Tüm Yan Dikişler Orta Atkılar Ve Kenarını Oluşturan Yaprakların Hepsi İşlenip Bitti.Son Konrolümüzü Yaptık.  Son Olarak Renkli İple Aldığımız Teyelleri Kesip Kartondan Dantel Anglesimiz Ayırıyoruz.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Dantel Angles Yapılışı

  Reklam  Dantel Angles Yapılışı

  Dantel Angles Yapılışı.jpg

  dantel-angles-yapilisi1.jpg+ Yorum Gönder
anglez teknikleri,  dantel anglez,  dantel angles yapılışı,  angles dantel örnekleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi