Vent Du Sud İle Eskitme Modeller

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Dekorasyon Bölümünden Vent Du Sud İle Eskitme Modeller ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hasan
  Özel Üye
  Reklam

  Vent Du Sud İle Eskitme Modeller

  Reklam  Vent Du Sud İle Eskitme Modeller

  Forum Alev
  Vent Du Sud - Eskitme Modeller - Eskitme Modeli


  Fransızca’da 'Güney Rüzgarı' anlamına gelen 'Vent du Sud'ün sıcak ve canlı ambiyansında farklı seçenekler ve en sade ortamlara bile anlam katan tasarımlar kullanıcının beğenisine sunuluyor. yaz dekorasyonunda öne çıkan eskitme kapılar, sandıklar ve konsollar, Vent du Sud’ün Provence stili ile hayat buluyor.  Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu Mimar Gül İncemehmet, aldığı Fransız kültürünü ve mimari birikimini 'Vent du Sud'le yansıtıyor. Tamamı kendi seçimlerinden oluşan, Fransa ve Belçika’dan ithal mobilya ve aksesuarları, tasarladığı mimari ortamlarda sunan İncemehmet, klasik stilin her zaman varlığını koruduğunu, ancak 'Vent du Sud'ün ana tarzının 'Provence' olduğunun altını çiziyor. Her tasarımı, yaşayan alanlarda sunan 'Vent du Sud', samimi, keyifli ve sıcak ambiyansında tüm ürünleri bütünlük içinde sergiliyor.

  Yaz dekorasyonunda öne çıkan eskitme kapılar ile girişten itibaren huzur veren provence stili yaşam alanlarına hakim. Masif ahşap, kırık beyazla telli patine, orta göbek kısımlarında yine patineli ferforjeyle bütünleşmiş Vent du Sud’ün Provence kapıları eskitme formları ile göz dolduruyor.

  Vent du Sud’ün yeni sezon parçaları arasında dikkat çeken unsurlardan sandıklar, eskitme tarzları ile huzur verici bir atmosfer yaratıyor. Gerek salonda, üstlerine konumlandırılan minderlerle dikkat çekecek bir oturma öğesi olarak kullanılıyor, gerekse yatak odalarında, yatağın ayak ucunda dekoratif ve işlevsel olarak yerlerini alıyorlar. Provence stilin gri ve beyaz tonlarıyla patine edilmiş, masif ahşaptan sandık oturma minderleri jütle birleşerek, kapitone detayları ile öne çıkıyor.

  Vent du Sud’ün sandıkları ile aynı seriyi tamamlayan, aynı renklerde ve çizgilerdeki Provence konsolların eskitme tarzları ve büyük masif, kıvrımlı ayakları oldukça dikkat çekici. Atmosferi tamamlayan, dekoratif Vent du Sud Bordeaux gravürü, jüt kumaş üzerine uygulanmış flu Bordeaux baskısı ve kapitone birleşim noktalarındaki kabaralarıyla mekanlara tatlı bir Fransız esintisi getiriyor.

  Tamamen doğal malzemelerle ve ince işçilikle üretilmiş tasarımlar sunan 'Vent du Sud'de mobilyadan aydınlatmaya kadar geniş bir ürün yelpazesi yer alıyor. Her tasarım kendine has karakteri ile varlığını belli ediyor. Birbirinden farklı tasarımları ile mekanlara hayat veren 'Vent du Sud' ürünlerinde metal, ahşap, kumaş ve cam buluşuyor. Provence tarzının başrol oyuncusu masif işçilik, ham ketenin yalın zarafetine sarılırken, özel cam tasarımları ince el işçilikleri ile ilgi uyandırıyor.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Vent Du Sud İle Eskitme Modeller - Vent Du Sud - Eskitme Modeller - Eskitme Modeli

  Reklam  Çeşitli eşya modellerinde uygulanan bir yöntem olup modern tasarımların çok ötesinde eski ve modern karışımı bir stildir. Sade görüntüleri olmasına rağmen ince işçilikleri göz almakta mekanlarda şık durmasını sağlamaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi