Çocuk odası aydınlatmaları

+ Yorum Gönder
Her Telden ve Dekorasyon Bölümünden Çocuk odası aydınlatmaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Çocuk odası aydınlatmaları

  Reklam  Çocuk odası aydınlatmaları

  Forum Alev
  Çocuklarınızın odalarına bu güzel aydınlatmalara ne dersiniz.


  Evlerimizin önemli bir bölümünü oluşturan çocuk odaları, dekorasyonuna ve kalitesine önem verdiğimiz odalardan biridir. Çünkü çocuklarımız bizler için çok önemlidir. Çocuklarımızın daha iyi bir psikolojiye sahip olması açısından, derslerinde daha başarılı olmaları açısından ve diğer sebeplerden dolayı oda dekorasyonuna dikkat etmemiz gerekmektedir. Bütün bunlar ilk etapta anlamsız gelebilir. Fakat dekorasyonun insan üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri derinlemesine incelenmiş bir konudur. Bir örnek verecek olursak mavi tondaki duvarlar insanın zihnini açacağından dolayı duvarların mavi olması çocuklarınız için artı bir durum olarak belirecektir.


  Gelelim aydınlatmaya… Odaların dekorasyonu kadar aydınlatma da çok önemli bir unsurdur. Dekorasyonu gösterişli ve alımlı gösteren de aydınlatmadır tam tersini gösteren de yine aydınlatmadır. Dekorasyonda aydınlatma bahsettiğimiz gibi tamamlayıcı unsur olarak çok büyük önem taşımaktadır. Aydınlatma ürünlerini seçerken dikkat etmemiz gereken bazı konular vardır.  ilk olarak aydınlatma ürünü odanın dekorasyonuyla uyumlu olmalıdır. ikinci olarak dikkat etmeniz gereken aydınlatma ürünü odanın doğru bölümüne yerleştirilmelidir. Üçüncü olarak aydınlatma ürünü bulunduğu odanın büyüklüğüne göre olmalıdır. Örneğin düşük aydınlatma şiddetine sahip bir aydınlatma ürünü büyük bir odayı yeterince aydınlatamaz. Çocukların ders çalışacağı zamanlar ön planda tutularak ürünler yerleştirilmelidir. Ders masalarına uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Gölgenin kitap üzerine düşmesi göz sağlığı için sorun teşkil edebilir.  Çocuklar genellikle renkli ve şekilli eşyalardan hoşlanır. Bundan dolayı aydınlatma ürünleri renkli ve şekilli tercih edilebilir. Kızlar için genellikle pembe ve mor tonlar ön planda olurken erkekler için iste daha çok yeşil ve mavi renkler kullanılmaktadır. Araba şekilli olan veya hayvan şekilli olan aydınlanma ürünleri erkek çocukları için çok fazla tercih edildiği görülmektedir.


  Çocuklarınızın odalarını iyi bir şekilde dekore etmek istiyorsanız eğer bahsettiğimiz gibi aydınlanma konusunda çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizler için hazırladığımız bu yazımıza göz attıktan sonra aydınlanmanın doğruluğunu bir kez daha kontrol etmenizi önerebiliriz.
 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Çocuk odası aydınlatmaları

  Reklam  Çocukların odasında bulundurulan her türlü eşyanın çocukların hayal gücünü zenginleştirecek türde olmalı. Bu tür aydınlatmalar onların hayal kurup düşüncelerini zengileştirecektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi