NBA Live 2003 Demo İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Demo inceleme Bölümünden NBA Live 2003 Demo İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  NBA Live 2003 Demo İnceleme

  Reklam  NBA Live 2003 Demo İnceleme

  Forum Alev
  Demo 114Mb gibi bir yer kaplıyor. Bunun nedeni ise başlangıçtaki intro tabi. Bu video görüntünün demoya konmaması gerekirdi. En azından 40Mb'lık bir demo bu. Daha hızlı indirilebilirdi. Ama oldukça kaliteli bir demo. Oyundaki hit noktaları gösteriyor. Yani, yeni eklenen hareketleri, saha grafiklerini ve buna benzer oyunun övündüğü taraflarına ağırlık verilmiş. İyi de edilmiş.

  Oyunumuz demo olduğundan takım ve saha seçimine izin vermiyor. Sadece 1 periyot oynayabiliyoruz. Süre gibi ayarlamalar da mümkün değil. Bunu kıran, full maç yapmamızı sağlayan patch'ler çıktı mı haberim yok. FIFA için çıkmıştı hatırlarsanız, bunun için de çıkmış olması gerekli. Options kısmında kontrolleri ve grafik ayarlarını değiştirmek mümkün. Oyuna başlamadan önce sisteminize göre ayarları yapın kesinlikle. Grafik ayarlarına baktığımızda, çok fazla detaylı olduğunu görüyoruz. Oyunun kalitesi açısından da bir fikir veriyor bizlere tabi.

  Yeniliklerden bahsetmek gerekirse, oyunda hemen hemen herşey yeni. Basketbol kuralları dışında. Artık saha içinin yanında, saha dışında, özellikle saha kenarında olan olaylara da yer verilmiş. Öyle ki, kritik bir basket kaçırdığınızda yedek oyuncuların çıldırmasını görebiliyorsunuz. Bazı durumlarda koçunuzu yakın planda çakiyor kamera. Yüz mimiklerinden devre arasında başınıza neler gelebileceğini anlayabiliyorsunuz. Tabi sadece üzüntü değil, çoşkulu anlar da yaşamak mümkün. Kısaca, maç atmosferi mükemmel. Sahaya çıkışlar, oyuncuların birbirleri ile şakalaşmaları, sevinmeler, üzülmeler, replay'ler.. herşey muhteşem olmuş. Bir sene verilen araya değer gelişmeler yaşanmış. Demoyu kısa süre oynamama rağmen acaip eğlendim. Hatta 4-5 kez ard arda oynadım.

  Oyunun grafiklerini gördüğümde şok oldum. En yüksek grafik detaylarında oynadım. Ayarlarda çabuk konfigürasyon olarak maksimum seçeneği var ama yine bazı ayarlar high seçeneğinde kalıyor. Bunları elle değiştirmek gerekli. Sisteminize, özellikle de ekran kartınıza güveniyorsanız anisotropic filtering seçeneğinde ve triple buffer ile oynayın. O zaman anlayacaksınız ki, işte grafik denen şey buymuş :) EA SPorts istese süper oyunlar yapabiliyormuş demek. Diğer serilere de başarılı demiştik ama belli ki en çok uğraşılan NBA serisi olmuş. Başlı başına bir hit oyun olmaya aday bu oyun. Basketbol fanatiklerini değil, herkesi kendine çekeceğinden eminim. Ben oyunu oynarken yanıma gelen bazı arkadaşlar, gözlerine inanamadılar. Artık ben bundan başka ne söylesem boştur. Bu arada gölgelendirmeler, sahadaki yansımalar ve ışık oyunları da acaip derecede etkileyici olmuş.

  Artık bir EA oyununun seslendirmelerinden bahsetmesek de olur bence. Çünkü oyun ne kadar kalitesiz olsa bile seslendirmeler ve müzikler özenle seçilmiş oluyor. Gerçi oyunun müzik kalitesi firmayla alakasız bir olay. Çünkü parçayı çalan ve seslendirenler gruplar olduğundan, EA'yi sadece parayı verdiklerinden kutlamak lazım. Oyunun genelinde NBA 2003 için özel remix'lenmiş parçalar kullanılmış. Snoop Dog gibi grupların hit parçalarını oyunda bulmak mümkün. Spiker ve yardımcısı da acaip gevezeleşmiş. 1 sene görüşmedik ya, acısını çıkartır gibiler. Ama şikayetçi olan kim? Ben çok sevdim gerçekten. Ayrıca sahadaki oyuncuların seslendirmeleri de iyi yapılmış. Seyircilerin bağırmaları oyunun adrenalin dozunu artırıyor.

  Oyun full detaylar ile gerçekten sağlam bir sistem istiyor. 1Ghz sınırını aşan bir işlemci, en az 256Mb RAM ve Geforce 4 Ti4200. Bunlar maksimum detaylar ve 1024x768 çözünürlük için ideal. Geforce 2 MX ve Geforce 4 MX ekran kartlarında, özellikle Bilinear filtreleme kullanılmasını öneriyorum. Çözünürlüğü de 800x600'den yukarı çıkartmazsanız sorun olmayacaktır 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: NBA Live 2003 Demo İnceleme

  Reklam  takım nasıl seçiliyor 3. 3
  Ziyaretçi
  demo oldugundan herhalde bende indirmşm ama takım secememek cok şaçma+ Yorum Gönder
nba live 2003 demo full yapma,  nba 2003 demoyu full yapma,  nba live 2003 demoyu full yapma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi