Tony Hawk's Pro Skater 4 Demo İnceleme

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Demo inceleme Bölümünden Tony Hawk's Pro Skater 4 Demo İnceleme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Tony Hawk's Pro Skater 4 Demo İnceleme

  Reklam  Tony Hawk's Pro Skater 4 Demo İnceleme

  Forum Alev
  Oyunun demosu fazla yer kaplamıyor ama oyun hakkında fikir vermeye yetiyor. THPS artık tarzını değiştirmiş durumda. Ufacık pistlerde dolaşmak yerine, kocaman mekanlarda dolaşıyorsunuz. Bu mekanlar eski oyunlara göre 3-4 kat kadar fazla yer kaplıyor. Çevrede kaykayınızla deli gibi hareketler yapabileceğiniz rampalar ve benzeri cisimler var. Demo sürümünde "college" haritasında oynayabiliyorsunuz. Oldukça eğlenceli bir bölüm. Yollardan arabalar geçiyor, basket sahasında çocuklar basket oynuyor ve tenis sahasında da 2 adam tenis oynuyor. Bu oyunlara müdahele edemiyorsunuz, buna kafam bozuldu sadece. Ama şehrin yaşayan bir şehir, çevrede kafalarına göre dolaşan insanlar falan olması, oyuna çok değişik bir konsept yaratmış. O daracık mekanların yerlerini birbirinden farklı bir dolu alan almış. Kolej, şehir merkezi, park gibi alanlar var ve bunlar çok büyükler. İçlerinde düşünebildiğiniz herşey var. Gizli mekanlar da cabası tabi. Çok, ama çok zor ulaşılabilen alanlar var oyunda, bu tip yerlerde de sizleri çeşitli süprizler bekliyor.

  Oyunun kontrolleri pek değişmemiş, tuşlar aynen yerlerinde durmaktalar. Kontrollerin değişmemesi, oyunun zorlaşması veya kolaylaşması açısından da bir değişiklik yaratmamış. Oyun aynı zorluk seviyesinde seyrediyor. Ben bu oyunu hiç beceremem normalde ama uzun oyunlardan sonra hafif ısınmayı başardım. Tuşların yerlerini düzgün ayarlarsanız, sorun olmuyor. Default olarak gelen ayarlar ise hiç kullanışlı değil. Toplam 6 tane tuş var oyunda. Zıplama, hız alma, sağa ve sola kaykayı döndürme, arkayı tutma, önü kaldırma gibi hareketler işte. Eski oyundakilerin aynısı. O yüzden eski profesyonel THPS'ciler bu oyunda zorlanmayacaklar.

  Karakterlerin hepsi de yerlerinde durmakta. Campbell ve Tony seçilebiliyor demosunda. Full sürümünde de lisanslı tüm karakterler mevcut. Yeni süpriz karakterler de eklenmiş tabi. Bir de oyunu bitirip değişik rekorlara imza atarsanız, extreme karakterlere de kavuşabiliyorsunuz. Bunlar zaten sizlerin bildiği şeyler.

  Aslında bu oyunda değişen tek şey dev gibi haritalar oluyor. Başka değişen birşey yok. Bir de görevlerinizi yolda rastladığınız kişilerden alıyorsunuz. Bunlar birbirinden eğlenceli görevler oluyor. Mesela yolda giderken varilin içine tepe taklak sokulmuş bir adam gördüm. Onunla konuştum ve intikam almamı istedi. Oldukça ilginç görevler alıyorsunuz yoldaki kişilerden. Adamların verdikleri görevler de tiplerine göre oluyor. Serseri tipler genelde zor görevler veriyorlar. Etraftan görevleri aldıkça sizlere hediyeler de veriyorlar. Ayrıca değişik karakterler de açılıyor. Kariyer modunda topladığınız puanlarla ve yaptığınız görevlerle bir sonraki alanı açıyorsunuz. Yeni bölümlerle birlikte kaykaycıların özel video görüntüleri falan da açılmakta. Bonus malzemelere ulaşmak için yapmanız gereken çok şey var. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Tony Hawk's Pro Skater 4 Demo İnceleme

  Reklam  Grafiklere bakacak olursak, yine pek birşey değişmemiş gibi geldi bana. Eskiden de grafikler çok detaylı ve parlaktı. Bu oyunda da aynı şekilde detaylar korunmuş. Herşey çok iyi görünmekte. Sadece görülebilir uzaklık çok düşük gibi geldi bana ama bu sizi rahatsız etmeyecek durumda. Haritaların fazla büyümesi, grafik kalitesini düşürerek performansdan kazanma gibi bir hileye başvurmamışlar. Bu nedenle, THPS 3'den daha kötü veya daha iyi değil grafikler. Oyun oldukça performanslı ve kendisine gerek olmayan efektler de kullanılmış oyunda.

  Tony Hawk, her geçen gün gerçek haline biraz daha yaklaşıyor. Tüm karakterler, artık çok çok daha iyi görünmekteler ve çok detaylılar. Mimikleri, ağız hareketleri falan çok gerçekçi. Motion capture sağolsun, animasyonlar da oldukça gerçekçi. Tecrübesiz oyuncular yüzünden, karakterlerin sağa sola çarpması, kafa üstü çakılması ve kollarının, bacaklarının yamulması çok gerçekçi. Etrafa kan falan da sıçratıyor ama bunu ayarlar kısmından kapatabiliyorsunuz.

  Etraftaki cisimlere zarar veremiyorsunuz, sadece camları kırabiliyorsunuz ve bazı kutuları düşürebiliyorsunuz. Başka bir etkileşim söz konusu değil. Sahada basket oynayan çocukların içlerinden geçiyoruz, tenis oynayanların da öyle. Tenis kortundaki file de aynen duvar gibi, üzerine gidersek sekiyoruz. Bu gibi ince detaylara dikkat edilmemiş. Ama pek de sorun değil.

  Seslendirmeler zaten bu oyunun artılarından. Müzikler bir kere ünlü gruplardan alınmışlar. Güzel bir soundtrack'i var oyunun. Birbirinden iyi gruplar parçalarını oyuna katmışlar. Bunlar hem rock hem de hip-hop tarzı parçalardan oluşmakta. Listeyi ayarlar kısmından değiştirebiliyor ve kendinize göre bir playlist hazırlayabiliyorsunuz. Karakter seslendirmeleri de idare edecek seviyede. Mükemmel değiller ve oyunda fazla duyamıyorsunuz. Genelde karakterlerden duyduğunuz tek ses, sağa sola çarptığınız zaman çıkardığınız acı sesleri. 3. 3
  White_Forest
  Yeni Üye
  Tony Hawk's Pro Skater 4 Demo İnceleme

  Sağolasın arayıpta bulunamayacak bilgiler var ellerinize sağlık.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi