İstanbul'un Altı Kıvrım Kıvrım - Efsaneler - Hikayeler - Tarihi Efsaneler

+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Destanlar ve Efsaneler Bölümünden İstanbul'un Altı Kıvrım Kıvrım - Efsaneler - Hikayeler - Tarihi Efsaneler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  İstanbul'un Altı Kıvrım Kıvrım - Efsaneler - Hikayeler - Tarihi Efsaneler

  Reklam  İstanbul'un Altı Kıvrım Kıvrım - Efsaneler - Hikayeler - Tarihi Efsaneler

  Forum Alev
  İstanbul'un Altı Kıvrım Kıvrım - Efsaneler - Hikayeler - Tarihi Efsaneler

  Efsaneye göre, İstanbul;un altı birbirine bağlı tünellerle kaplıymış. Hatta bu dehlizlere Yerebatan Sarayı; nın gizli bi yerinden de giriliyomuş ve tünel denizin dibinden devam edip taaa Kınalıadaya kadar gidiyomuş.
  Tüneller Kapalıçarşının altından da geçiyomuş taabi. Hatta şu an, Çarşının gizli tutulan bi yerinden girilebiliyomuş bu tünellere. Buralarda yemek takımı . üzerine çalışan gümüş kaplama atölyeleri varmış. Yerin dibindeki yere ruhsat verir mi belediye? Heepsi kaçakmış bunların. Çalışanlara da işe başladıkları gün, dehlizlerden kimseye bahsetmeyeceğine dair Kurana el bastırılıyomuş.

  Tüneller çarşının altından başka yerlere doğru da gidiyomuş ama buraları kullanmak kesinkes yasakmış. Bi keresinde biraz Kolomb ruhlarından, çokça da hazine meraklarından, (çünkü hep, ilerler hazinelerle dolu olum; geyiği yapılırmış bu atölyelerde) üç dört işçi çocuk denemiş ilerilere gitmeyi.

  Dehlizler labirent gibiymiş. Çocuklardan sadece biri geri dönmeyi başarmış, diğerleri yollarını bulamayıp tünellerde kaybolmuş. Dönen çocuk da (Allah muhafaza) aklını oynatmış. Çünkü ileriki kısımlar, iskeletlerle, insan boyunda böceklerle, farelerle filan doluymuş. Bu çocuk bi daha hiç ;yeryüzüne; çıkmamış. Büttün gün dehlizlerdeki atölyelerde filan dolaşıyomuş, kim ne verirse onu yiyip, gece de artık ner;de sızarsa or;da uyuyomuş. Arada da yine tünellerin ilerilerine gidip bi;kaç gün kayboluyomuş ortalıktan. Döndükten sonra hiç bişey yiyip içmeden ööyle bi noktaya bakıp duruyomuş günlerce.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: İstanbul'un Altı Kıvrım Kıvrım - Efsaneler - Hikayeler - Tarihi Efsaneler

  Reklam  Buda super gerci biz bunu biliyoruz james bond ortaya cikardi bunu
  Allah muhaza carpilmamis
  James sansli
  Turk degil
  Osman celik+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi