Binali Yıldırım Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Binali Yıldırım Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Binali Yıldırım Kimdir?

  Reklam  Binali Yıldırım Kimdir?

  Forum Alev
  Binali Yıldırım

  İSTANBUL MİLLETVEKİLİ-AKP

  REFAHİYE - 1955, Dursun - Bahar - İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaa ve Deniz Bölümleri Fakültesi, Master - İngilizce, Fransızca - Gemi İnşaa Yüksek Mühendisi - İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Genel Müdürü - Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi - Evli, 3 Çocuk.

  58.HÜKÜMET ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM

  Binali Yıldırım, 1955 yılında Erzincan'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun olan Yıldırım, aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Yıldırım, 1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tershanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.
  1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ne ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi alan Yıldırım, bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinav ülkeleri ve Avrupa'da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.
  1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) da Genel Müdürlüğü yaptı.
  1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası 'Skal' kulübü tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.
  Binali Yıldırım, evli ve üç çocuk babası. Yıldırım, İngilizce ve Fransızca biliyor.
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Binali Yıldırım Kimdir?

  Reklam  erzincan doğumlu şimdilerin ak partili milletvekili hatta üç dönemdir milletvekilliği yapıyor ve aynı zamanda ulaştırma bakanlığı görevini sürdürüyor meclisin renkli halka yakın simalarındandır+ Yorum Gönder
binali yıldırım aslen nerelidir,  binali yıldırım alevi mi,  Binali yıldırım aslen nereli,  binali yıldırım alevi midir,  binaliyıldırımalevimi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi