Mehmet Aydın Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden Mehmet Aydın Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Mehmet Aydın Kimdir?

  Reklam  Mehmet Aydın Kimdir?

  Forum Alev
  58. VE 59. HÜKÜMET DEVLET BAKANI (Diyanet'ten sorumlu)

  Prof. Dr. Mehmet Aydın 1943’de Elazığ’da doğdu. 1943’de Elazığ’da doğdu. 1966 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu ve 1967’de Felsefe dalında doktora öğrenimi yapmak üzere Milli Eğitim Banaklığı tarafından İngiltere’ye gönderildi. Edinburg Üniversitesindeki doktora çalışmasını 1972’de tamamlayarak yurda döndü ve Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde felsefe asistanı olarak göreve başladı. 1973-1975 yılları arasında yaptığı askerlik görevini müteakip Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne atandı. 1978 yılında Sistematik Felsefe ve Mantık dalında doçent oldu. Kendi kuruluşundaki görevine ek olarak Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih –Coğrafya Fakültesi ile ODTÜ’nin Felsefe bölümlerinde çalıştı. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Profesör olarak atandı. Halen aynı fakültede öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

  Prof. Dr. Mehmet Aydın’ın Din ve Felsefe alanlarında (Türkçe, İngilizce, Arapça ve Hollandaca olarak ) kaleme alınmış yazıları bulunmaktadır.
  Ayrıca Yurtçinde ve yurtdışında bulunan çeşitli bilimsel ve akademik kuruluşların üyesidir. Yine uluslar arası düzeyde yayın faaliyeti gösteren bazı dergilerin danışma kurulu üyesidir.
  Ana Hatlarıyla Kant Sonrası Batı Felsefesinde Ahlaki ve Dini Rasyonellik
  · Kant ve Ameli Aklın Eleştirisi,
  · Kant ve Rasyonel Teolojinin Eleştirisi,
  · Batı Felsefesinde Yeni-Kantçılık,
  · Kant’ın etkileri ve Batı Din-Ahlak Felsefesinde Yeni Yönelişler,
  Bugünkü Durum.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Mehmet Aydın Kimdir?

  Reklam  Ak partinin İzmir milletvekili olan Mehmet Aydın, elli sekiz, elli dokuz ve altmışıncı hükümette devlet bakanı olarak görev almış siyaset adamıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi