İlhan Aküzüm Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Devlet ve Siyaset Biyografileri Bölümünden İlhan Aküzüm Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  İlhan Aküzüm Kimdir?

  Reklam  İlhan Aküzüm Kimdir?

  Forum Alev
  11 Eylül 1947’de Kars’ta doğdu. İlköğrenimini Ankara Bozkurt İlkokulu’nda tamamladıktan sonra, 1961 yılında Türk Eğitim Derneği (TED) Ankara Koleji’nde ortaöğrenimine başladı. 1973 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler (AİTİ) Akademisi Dış Ticaret ve Turizm Bölümü’nde öğrenim hayatını tamamladı.

  Askerlik görevini Antalya Askerlik Şubesi’nde 18 aylık sürede Asteğmen ve Üsteğmen olarak tamamladı. Askerlik görevinin ardından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve Türk Standartları Enstitüsü’nde (TSE) çeşitli görevlerde bulundu. 1978-1983 yılları arasında serbest ticaretle uğraştı.

  1983-1991 yılları arasında iki dönem (17 ve 18. dönem) Anavatan Partisi’nden Kars Milletvekili seçildi. Turgut Özal ve Yıldırım Akbulut’un başbakanlığındaki hükümetlerde Turizm Bakanı, Mesut Yılmaz başbakanlığındaki hükümette ise Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı. 1991-1995 yıllarında serbest ticaret ve danışmanlık görevlerinde bulundu. 20. dönemde ise Ankara milletvekili olarak Meclisteki yerini aldı.

  Evli ve bir çocuk babası olan İlhan Aküzüm, İngilizce bilmektedir
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: İlhan Aküzüm Kimdir?

  Reklam  Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitiren İlhan Aküzüm, bir süre serbest ticaret ile uğraştıktan sonra Turgut Özel döneminde milletvekili seçilmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi