Çocuklarda Gece Korkusu

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Diğer Çocuk Konuları Bölümünden Çocuklarda Gece Korkusu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Çocuklarda Gece Korkusu

  Reklam  Çocuklarda Gece Korkusu

  Forum Alev
  Daha çok 4 ile 12 yaşlar arasında görülür.Uykuya daldıktan 1– 2 saat sonra nöbet tarzında görülen önemli bir bozukluktur. Çocuk panik şekilde çığlık atarak uyanır,ter
  içinde kalmıştır,yatakta derin soluk alıp verme ve kalp çarpıntısı gözlenir.Bu nöbet 10 dakika içinde kendiliğinden geçer.E.E.G‘de çoğu zaman bozukluk vardır.Genellikle,yaş büyüdükçe kendiliğinden iyileşme görülür ancak bazı durumlarda tedavi gerekebilir.

  Çocuk gece korkuyla uyandığında “korkma , korkacak bir şey yok...hadi yat uyu !..” gibi sözler yerine, anne-babanın sevgi ve şefkat göstermesi,çocuğun gece yatmadan önce korku filmi izlemesinin engellenmesi, onu korkutacak konuların yanında konuşulmaması yararlı olacaktır.

  Ancak, çocuğun gece korkularının geçmesi, temelde yatan sorunu öğrenmeden ve ortadan kaldırmadan beklenmemelidir.Çok aşırı durumlarda ise profesyonel bir yardım alınması uygundur.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Çocuklarda Gece Korkusu

  Reklam  Çocuklardaki gece korkusunu hangi seviyede olduğunu takip etmelidir. gerekirse uzman yardımı almalıdır. çocuklara korkunç şeyler veya yaratıklı hikayeler anlatma doğru değildir. çocuğumuzun korkularını nasıl olur da geçer diyerek ilgisiz davranmayalım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi