Müziğin konsantrasyon üzerinde etkisi

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Diğer Çocuk Konuları Bölümünden Müziğin konsantrasyon üzerinde etkisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Müziğin konsantrasyon üzerinde etkisi

  Reklam  Müziğin konsantrasyon üzerinde etkisi

  Forum Alev
  Konsantrasyon, bir çocuğun neler gördüğünü, duyduğunu ve okuduğunu hatırlamasını sağlar. Bir iç güçtür, beyin jimnastiğidir, hedefleri iyi belirlemek ve onları gerçekleştirmektir ve başarı için temel bir öğedir. Başarı ve başarısızlık arasındaki farkı belirlemede etkili olan konsantrasyonun gücünü kullanmak ve bunu öğrenmek zordur. Konsantrasyon çocuğa, disiplini ve hedeflerini belirtip, onları gerçekleştirmeyi öğretecek ve onu okul hayatına ve ileriye hazırlayacaktır. Çocuk erken yaşta konsantrasyonu öğrenirse bunun faydasını hep görecektir.
  Konsantrasyonu sağlamanın en iyi yollarından biri müzik eğitimidir. Çünkü müzik kendi iç disiplini dolayısıyla ciddi bir dikkat yoğunluğunu gerektirmekte ve yapısı bakımından sürekli bir düzen içermektedir. Müzikle gelişen konsantre olabilme becerisi, çocuğun yaşamındaki diğer alanlara da olumlu yansıyacaktır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Müziğin konsantrasyon üzerinde etkisi

  Reklam  Çocuklar farkında olmadan konsatrosyonu sağlıyorlar.Bir müzik parçasının sözlerine müziğine gayri ihtiyari konsantre olarak beyin jimnastiği yapıyorlar.+ Yorum Gönder
dikkat ve kom
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi