Güçlü Bir Çocuk: Kabul Edilen ve Onaylanan

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Diğer Çocuk Konuları Bölümünden Güçlü Bir Çocuk: Kabul Edilen ve Onaylanan ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Güçlü Bir Çocuk: Kabul Edilen ve Onaylanan

  Reklam  Güçlü Bir Çocuk: Kabul Edilen ve Onaylanan

  Forum Alev
  Güçlü Bir Çocuk: Kabul Edilen ve Onaylanan
  Bebeğinizin sevilen biri olduğunu bilmesi hayatındaki en önemli başlangıç noktasıdır. Bebeklerin kendilerine bakılmaya ve tasvip edilmeye ihtiyaçları vardır. Dokunulmaya ve insan yüzlerine ilgi gösterirler. Onlar çevrelerinden karşılık almaya uğraşırlar; onlara verdiğimiz karşılıklar onların kendilerini anlamalarına yardımcı olur ve kendilerini tanımaları için mücadele etmelerini sağlar. Yetenekli, iddialı ve özgüvene sahip olmaları için çocuklar diğerlerinin onlara karşı olumlu olduklarını hissetmek ve onlara gerçekçi umutlar verilmesine ihtiyaç duyarlar.

  Anne Babalara yardımcı olabilecek pratik yöntemler:

  0-8 Ay : Yüz ifadelerimiz, mimiklerimiz ve vücut dilimiz onların kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olan en iyi yoldur. Şarkı söylemek ve kahkaha atmak onların eğlenmeye başlamaları için en doğru ve hızlı yoldur.

  8-18 Ay : Onlar konuşurken (ses çıkartırken de diyebiliriz) bütün dikkatin kendilerine verilmesine ihtiyaç duyarlar. Onlarla kurulan göze temasıda bu nedenle çok önemlidir.

  18 Ay-2 Yaş : Onlara hikayeler anlatmayı/okumayı deneyin ve dahil olmalarına çalışın. Onların ne düşündüklerini anlamaya çalışmak gerçekten onlara değer verildiğini hissetmelerine yardımcı olur.

  2-3 Yaş : Onları dinlemek ve yanında olmak için küçük bir zaman dahi ayırsanız bu onların davranışlarında ve gelişiminde büyük farklar yaratacaktır. Neden onun çevresindeki kuralları koyarken onunda katılımını sağlamayı denemiyorsunuz ve ne yapılmaması ve neyin yapılması gerektiğini anlamasına yardımcı olmuyorsunuuz
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Güçlü Bir Çocuk: Kabul Edilen ve Onaylanan

  Reklam  Çocuklarımızla sürekli konuşmamız gerekir.Onları önemsediğimizi ve güven verdiğimizi bilmelilerdir.Güven için onlara değer ve sevgi vermeliyiz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi