Husky Özellikleri ve Bakımı

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Husky Özellikleri ve Bakımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  özlem_9805
  Üye
  Reklam

  Husky Özellikleri ve Bakımı

  Reklam  Husky Özellikleri ve Bakımı

  Forum Alev
  Husky.jpg

  Karakter Özellikleri

  Günlük yaşamda, halk arasında, değişik türdeki bütün kızak köpeklerinden Husky adı ile bahsedildiği görülür. Gerçek Husky, Sibirya Husky’sidir. Onu diğer benzer köpeklerden ayıran unsur karakteridir.

  Kürk tacirleri, onları, başka diyarlara götürmeden önce, Husky’ler, Çukçi’lerin tüm hayatında, onların elleri, ayakları, dostları, kısaca her şeyleri idiler. Kızak çekmenin yanı sıra, Ren geyiği sürülerini güderler, bekçilik yaparlar, çoluk çocuk aile fertlerini eğlendirirlerdi.

  En büyük vasıfları, Sibirya'nın çok sert iklim şartları altında yılmadan, yorulmadan gayet mutlu bir şekilde çalışmaları idi.

  Bugün tüm dünyaya yayılmış olan bu köpekler genelde çok uysaldırlar. Neşeli, maceraperest, atik-tetik, bağımsız, zeki, yaramaz, bazen dik başlı olabilen bir karaktere sahiptirler. Bu cins, koşmayı ve saatlerce yorulmadan dolaşmayı, hareketi sever. Genellikle evdeki diğer hayvanlarla çok iyi geçinir. Ancak yabancı köpek ve kedilerden pek hoşlanmaz. İnsanlarla çok iyi dostluk kurar, bazıları ulur, toprağı kazar ve öteberiyi kemirir.

  Bakım


  Her yönü ile hareketli bir köpektir, kilometrelerce koşar ve her gün egzersiz yapmak ister. Güvenli bir sahada, tasmasız olarak koşup oynamaya bırakılabilir. Soğuk havadan hoşlanır, soğuk ve serin iklimlerde açıkta yaşayabilir. Ev köpeği olarak beslendiğinde, ideal olanı, hayatının bir kısmını ev içinde, bir kısmını ise dışarıda geçirmesidir. Tüyleri, en az, haftada bir iki defa fırçalanmalıdır.
 2. 2
  AyhaN
  Emekli

  --->: HUSKY

  Reklam  hem sevimli hem akıllı ben çok severim bu tür köpekcikleri :p 3. 3
  Börtecine
  Emekli
  Tip olarak Kurt'a benziyorlar ama köpek....
  Kurtla köpeği karıştırmamak gerekir oaylaşım için sağol güzel paylaşım... 4. 4
  BeKooO...!!!
  Usta Üye
  ALLAH(cc) ne göz vermiş ama bunlara

 5. 5
  Börtecine
  Emekli
  Alıntı BeKooO...!!! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ALLAH(cc) ne göz vermiş ama bunlara
  Onların güzelliğide orda ..

 6. 6
  rockman01
  Üye
  bu husky sibirya kurdu değil mi:D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi